Üzüm tezgâha çıktı

Çerkezköy Kapalı Halk Pazarında mevsimin meyvelerinin satışı başladı. Pazarın yeni gözdeleri ise üzüm oldu.

Üzüm tezgâha çıktı

Çerkezköy Bakış - Perşembe ve Pazar günleri haftada iki gün olmak üzere vatandaşlara hizmet veren Çerkezköy Halk Pazarında fiyatlar inişli çıkışlı devam ediyor. Pazarda meyve satışı yapan Doğan Doğuş, üzümün tezgaha yeni çıktığını belirterek, ilerleyen günlerde düşüşün yaşanacağını belirtti. Doğuş, bu sene ilk ürün fiyatının geçen seneye oranla daha düşük olduğunu belirtti.
Bir diğer pazar esnafı Murat Gürbüz, yaz elmasının pazarda yerini aldığını belirtti. Gürbüz, elmanın ve armutun kilosunun 5 TL olduğunu ifade etti.

KONSERVELİKLER 1 AY SONRA ÇIKACAK

Konservelik domateslerin yaklaşık 1 ay sonra çıkacağını belirten pazarcı esnafı Ayhan Ersoy, “Konservelik domatesler 1 ay sonra çıkacak. Onların içi daha dolgun oluyor. Ağustos, Eylül ayında da devam edecek satışları. Bu sene fiyatı yine hava şartlarına belli göre belli olacak.” dedi.
Pazarda domates ve salatanın kilosu 2 TL’den, patlıcan ile kabağın kilosu 2 buçuk TL’den satılıyor. Kayısı ve şeftali 5 TL’den satılırken, üzüm 5 ile 8 TL arasında tezgahlarda farklılık gösteriyor.  

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510