Valiler kararnamesi yayınlandı

Cumhurbaşkanı Kararnameleri Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Valiler kararnamesi yayınlandı

Çerkezköy Bakış - 39 ile valinin atanıp 21 valinin merkeze çekildiği kararnameye göre Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan mülkiye başmüfettişi olarak görevlendirildi.
Tekirdağ Valiliğine ise Muş Valisi Aziz Yıldırım görevlendirildi.

YERLİKAYA İSTANBUL VALİSİ OLDU

Tekirdağ eski Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Valisi atandı.

AZİZ YILDIRIM KİMDİR?

Aslen Trabzon ili Şalpazarı ilçesinden olan Aziz Yıldırım, Düzce nüfusuna kayıtlı olmakla birlikte, 1963 yılında Eskişehir-Sivrihisar'da Dünya’ya gelmiştir.
 
1985 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olduktan sonra, 1986 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Master Programına katılmış ve 1988 yılında Kamu Yönetimi Uzmanı olarak mezun olmuştur.
 

banner287
Kaymakamlık mesleğine Afyon Kaymakam Adayı olarak başlayan Vali Sayın Aziz Yıldırım daha sonra Adana-Saimbeyli Kaymakamlığı, Yozgat-Saraykent Kaymakamlığı, Elazığ- Kovancılar Kaymakamlığı, Eğitim Dairesi Başkanlığı Şube Müdürlüğü, Aksaray Vali Yardımcılığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevlerini yürüttükten sonra 01.06.2016 tarih ve 29729 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Afyonkarahisar Valiliğine atanmıştır.
 
Afyonkarahisar Valisi iken Bakanlar Kurulu’nun 13.06.2017 tarih ve 2017/10458 sayılı kararı ile Muş Valiliği’ne atanan Vali Aziz Yıldırım 04 Temmuz 2017 tarihinde Muş Valiliği görevine başlamıştır.

Muş ilindeki  14 aylık görevinin ardından, yayınlanan kararnameyle Tekirdağ Valisi olarak atanmıştır
 
İngilizce bilen Vali Yıldırım, evli ve iki çocuk babasıdır.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2018, 10:29

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çerkezköy.tekirdağ
Çerkezköy.tekirdağ - 6 ay Önce

Sayın valimiz.kızılpınar mahallesi millet caddesi İstanbul city konutları yolu yıllar dır yapmadı belediye.devlet olarak el atsanız.

Seyir konutları.
Seyir konutları. @Çerkezköy.tekirdağ - 6 ay Önce

Katılıyorum.kızılpınar mahallesi millet caddesi.kocameşe piknik alanı na yüzlerce araç gidiyor.yol perişan.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306