Vatandaş tepkili

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı UKOME tarafından yapılan düzenleme ile Çerkezköy’de şehir içi yolcu taşımacılığı yapan TETUS’larda kartlı sisteme geçildi. Ancak bu geçiş sancılı başladı. Geçiş ile birlikte yaşanan güzergâh değişikliği nedeniyle yolcular mağdur oldu.

Vatandaş tepkili

banner287
Çerkezköy Bakış - Halk tarafından mavi minibüsler olarak bilinen ve TETUS kapsamına alınan şehiriçi yolcu taşımacılığı yapan minibüsler, 25 Eylül itibariyle kartlı sisteme geçiş yaptı. Paranın geçmeyeceği minibüslerde vatandaşlar kartlarını okutarak ulaşımlarını sağlıyor. Ancak sistem değişikliği bazı mağduriyetleri de ortaya çıkarttı. 
Vatandaşlar, “Yeni değişen sistem tam olarak oturmadı. Daha önce Fatih Mahallesinden Cumhuriyet Mahallesine tek araç ile gidebiliyorduk. Şimdi Atatürk Caddesinde inerek başka bir minibüse biniyoruz. Bize tek ücret ödeyerek aktarma yapabileceğimiz, ikinci araca da sadece kart basarak ücretsiz yolculuk yapabileceğimiz belirtildi. Ancak aktarma sırasında belirtilen süre içinde kartı okutmamıza rağmen ücret kesintisi yaşanıyor. Bu da bizler için maliyetli oluyor. Yetkililerin bununla ilgili bir önlem almasını istiyoruz.” dediler.


 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 12 ay Önce

Kartlı sistem medeniyettir. Para üstü alma verme saçmalığı çok şükür son buldu. Bir iki sorun en kısa sürede halledilirse gerçekten güzel bir hizmet olacak.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510