Vatandaşlar araç muayene istasyonu istiyor!

Çerkezköy, Kapaklı ve Saray’da araç muayene istasyonunun olmaması sürücüler tepkisini çekiyor. Sürücüler, araçlarını muayenesini yaptırmak için Çorlu’ya gitmek zorunda kalıyor.

Çerkezköy bakış
Vatandaşlar araç muayene istasyonu istiyor!

Çerkezköy Bakış - Nüfusu Çerkezköy ve Kapaklı’dan daha küçük olan birçok il veya ilçede TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları bulunurken, Nüfusu 157 bin 931 olan Çerkezköy, 112 bin 269 olan Kapaklı ve 49 bin 180 kişinin yaşadığı Saray’da araç muayene istasyonu bulunmuyor.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi dolayısıyla yılda yüzde 10’luk nüfus artışı ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilçeleri olan Çerkezköy, Kapaklı ve Saray’ın kanayan yaralarından birisi de araç muayene istasyonu.
TÜİK’in açıkladığı son resmi nüfus sonuçlarına göre bu üç ilçede 314 bin 380 kişi yaşıyor.  Bu 3 ilçede 100 bine yakın da motorlu kara taşıtı bulunuyor. Buna bir de fabrikalara İstanbul’dan gelen araçlar ve diğer ilçelerden gelen farklı plakalardaki araçlarla birlikte daha da artıyor. Ticari araçların her yıl, otomobillerin de 2 yılda bir muayene olmak zorunda. 3 ilçede TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonu bulunmadığı için sürücüler mecburen Çorlu’ya gitmek zorunda kalıyor. İlçede, ayın bazı günleri ise mobil muayene istasyonu görev yapıyor. Ancak yeterli olmuyor. 
Vatandaşlar, nüfusu daha az il ve ilçelerde araç muayene istasyonu bulunduğunu belirterek, “Biz 30 kilometre Çorlu’ya gitmek istemiyoruz. Hem muayene sırası almakta zorlanıyoruz, hem de cebimizden daha çok para çıkıyor Çorlu’ya gitmek için. Biz Çerkezköy,Kapaklı veya Saray arasında uygun bir yere araç muayene istasyonu istiyoruz. Yıllardır bu talebimizi iletiyoruz, ancak kimse ilgilenmiyor. Umarım yetkililer sesimizi duyar.”dediler.

banner287
AS’IN GİRİŞİMLERİ VAR
Gün içinde trafikte dolaşan 100 bin aracı ilgilendiren araç muayene istasyonu konusu ile ilgili son olarak Çerkezköy Şoförler Odası Başkanı Mustafa As’ın, konu ile ilgili girişimleri olduğu da öğrenildi.
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306