Vatandaşlara aşure ikram edildi

Çerkezköy Belediyesi tarafından Muharrem ayının 10. gününe denk gelen Aşure Günü dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Belediye Meydanı’ndaki aşure dağıtımını Belediye Başkanı Vahap Akay ile CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun birlikte yaptı.

Vatandaşlara aşure ikram edildi

Çerkezköy Bakış - Öğle namazı çıkışı camilerde, Cem Evlerinde, kamu kurum ve kuruluşları ile Belediye Meydanı’nda vatandaşlara aşure ikram edildi. Muharrem ayının birlik ve beraberliğin daha çok pekişeceği bir ay olması temennisinde bulunan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çerkezköy Belediyesi olarak Muharrem ayı dolayısı ile her yıl yaptığımız gibi bu yıl da aşure dağıttık. Muharrem ayının 10. günü nedeniyle yaptırdığımız aşureleri ilçemiz genelinde bulunan camilerde öğle namazı çıkışında, Cem Evlerinde ve Cumhuriyet Meydanı’nda dağıttık. Ayrıca ilçemizde bulunan kamu kurum ve kuruluşları ile Çerkezköy K1 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na da aşure dağıttık” dedi.

ÖNEMLİ VE HÜZÜNLÜ BİR YERİ VAR

banner287
Muharrem ayının İslam tarihinde önemli ve hüzünlü bir yeri olduğunu belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Muharrem ayının 10’uncu günü olan Aşure Günü’nün bizim için bir başka önemi de Kerbela olayıdır. Hazreti Hüseyin’in şehit edildiği bu olay da Aşure Günü’ne denk gelmiş, bugünü vicdan sızlatıcı, ıstırap dolu bir gün haline dönüştürmüştür” dedi.

BİRLİKTE YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

“Bu gün ortak paydada buluşma günüdür” diyen Akay, ülkemizin ve milletimizin zor ve sıkıntılı bir süreçten geçtiğini de belirterek, “Allah bütün milletimize birlik beraberlik nasip etsin. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Belediye olarak milli günlerde olduğu gibi, dini günleri de vatandaşlarımızla birlikte yaşamaya devam edeceğiz" açıklamasında bulundu.
 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 20:07

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510