"Veliköy, Cumhur İttifakının kalesidir"

AK Parti ve MHP tarafından oluşturulan Cumhur İttifakı’nın Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva, Veliköy’deki Erzurum Narman Başkale Köyü Derneği'ni ziyaret etti. Dernek üyeleri ile bir araya gelen Kozuva, Veliköy'ün Cumhur İttifakının kalesi olduğunu belirtti.

"Veliköy, Cumhur İttifakının kalesidir"

Çerkezköy Bakış - Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva, seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Kozuva, beraberinde AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz ve partililerle Veliköy Mahallesi'nde seçim çalışmalarını sürdürdü. Mahallendeki Erzurum Narman Başkale Köyü Derneği'nde dernek üyeleri ile buluşan Kozuva, burada seçim vaatlerinden bahsetti.

"DERNEK OLARAK CUMHUR İTTİFAKINI DESTEKLİYORUZ"

Dernek Başkanı Sinan Can, 31 Martta yapılacak olan mahalli idareler seçiminde dernek olarak Cumhur İttifakını desteklediklerini ifade etti. Başkan Sinan Can, "Bizim geçen seçimde de bu dernek çatısında AK Parti dışında kimseyi kabul etmedik. Adayın kim olduğuna bakmaksızın biz Cumhur İttifakına destek verdiğimizi açıklıyoruz" dedi.

"TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİM HAKKI YEMEK NASİP OLMASIN"

Dernek başkanının ardından dernek üyelerine seslenen Kozuva, TESKİ'yi eleştirerek, az bir yağmurda sele dönen Kızılpınar Mahallesi'nin halinin içler acısı olduğunu söyledi. Kozuva, "Biz bir yola çıktık. Cumhurbaşkanımız ve Sayın Devlet Bahçeli kolumuzdan tuttu ve sahaya indirdi. Onlar bize güvendi bizde sizlere güveniyoruz. Kızılpınar ve Veliköy Mahallemizde o kadar çok yapılacak iş var. Çerkezköy’ümüzde 5 yıllık bir kayıp görünüyor ama bana göre bu 15 yıllık bir kayıp. Çerkezköy mevcut yönetimle çok şey kaybetmiştir. Bugün az bir yağmur yağdı ve ortalığı gördük. Veliköy'de de, Kızılpınar'da da, Çerkezköy merkezinde de herkesin TESKİ'ye verdiği vergiler aynı. Ama yapılan hizmetler sadece görsellik. Sürekli kendilerine oy çıkan yerlere hizmetler yapılıyor. Fatih Mahallesi'ne, Kızılpınar Mahallesi'ne, Veliköy Mahallesi'ne aynı hizmet verilmiyor. Allah bize bu görevi tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirtmeyecekse nasip etsin, yoksa aksi bir durumda bize bu görev nasip olmasın." dedi.

"BİZ NAMAZDAYKEN ONLAR KONSERDEYDİ"

banner287
Kozuva, 5 yıllık Çerkezköy Belediyesi bütçesi ile yapılan hizmetlerin yetersiz olduğunu iddia etti. Kozuva, "2018'de Çerkezköy bütçesi 166 Milyon TL, Büyükşehir Belediyesi'nden gelen parayla beraber toplam 350 Milyon TL. 5 yılda 1,5 katrilyon para girdi kasaya. Bu parayla yapılan işleri orantıladığımızda gerçekten Çerkezköy'e hiçbir şey yapılmadığını söyleyebiliriz. Bizler Ramazan ayında teravih namazındayken onlar konser yaptılar. Paraların nerelere gittiğini burada görüyoruz. Gelen sanatçılara da bir bakmak lazım, bunlarda çok önemli. Aslında bu konuları çok konuşmak istemiyorum, siyasetçi değilim, siyasetle çok fazla ilgilenmedim bunu da açıkça söyleyebilirim. Ben iki dönemdir Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası'nda başkanlık yaptım. Bu göreve geldiğimizde Çerkezköy'deki odamızı Türkiye genelinde ilk 10'un içine giren bir oda seviyesine çıkardık. Nasıl ki, Ticaret ve Sanayi Odamızı 5 yıldızlı oda yaptıysak Çerkezköy Belediyesi'ni de 5 yıldızlı belediye yapacağız. Tabi ki bunu tek başıma yapamam. Burada sizlerin desteğini istiyoruz." ifadelerini kullandı.

"BİZ DEĞİL, SİZ YÖNETECEKSİNİZ"

Belediye yöneticiliği anlayışlarında halkın yönetici olduğu düsturunu kendilerine edep bildiklerini kaydeden Kozuva, "Bakın şunu açık yüreklilikle söylüyorum. Bizim yönetim anlayışımızda başkan yönetmez. Ben başkan seçilebilirim ama Çerkezköy'ü halkımız yönetecek." dedi.  Seçim çalışmaların startını verir vermez hemen bir WhatsApp hattı kurduklarını da aktaran Kozuva , "Bu hatta gördüğünüz tüm eksikleri yazabilirsiniz. Çerkezköy'de şu da olsun dediğiniz ne varsa bizimle paylaşın bizde sizin için projelerimizi hayata geçirelim." diye konuştu.

"HERKESİN BAŞKANI FALAN DEĞİL"

Kozuva'nın ardından AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök'te bir konuşma yaptı. Konuşmasında Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay'ı eleştiren Kök, "CHP'nin belediye başkan adayı kendisine bir slogan bulmuş, kendisine herkesin başkanı diyor. Şunu açık söylüyorum, Vahap Akay herkesin başkanı falan değil. En azından benim başkanım değil.  Kendisinin az çok yaptıklarını duymuşsunuz. Pek çok kez basın yolu ile bunları anlattık. Yengeler A.Ş diye gündeme geldi sesi dahi çıkmadı. Kendine özel asansör yapmış, vatandaştan kaçmak istediği an hemen o asansöre binip kaçıyor. Sonra meydanlarda herkesin başkanı diye naralar atılıyor. Şimdi şunu da soruyorum, göreve geldikleri işten çıkardıklarını bir bir çıkıp anlatsın. Son olarak Çerkezköy Belediyesi'ne arkeolog alacaklarmış. Belediye'de arkeoloğa ihtiyaç mı var? Kim bilir, kimin yakınını gelip işe alacaklar? Sayın Belediye Başkanı herkesin başkanı olduğunu söylüyorsa çıksın söylesin o zaman, 15 Temmuz dahil 30 günlük demokrasi nöbetlerinde neredeydi? Bu mu herkesin başkanı?" şeklinde konuştu.

AYDENİZ: CUMHUR İTTİFAKI SEÇİM STRATEJİSİ DEĞİL

Ziyarette son olarak MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz söz aldı. Yerel siyasetten ziyade genel siyasete değineceğini söyleyen Aydeniz, Cumhur İttifakının bir seçim stratejisi değil, milli beka stratejisi olduğunu kaydetti.
Konuşmaların ardından dernek üyeleri ile sohbet eden Cumhur İttifakı katılımcıları daha sonra bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 10:59

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306