Volkswagen için Çerkezköy iddiası

Volkswagen’in Skoda ve Seat üretimi için Türkiye'de fabrika açacağını açıklamasının ardından Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım başkanlığında Otomotiv Ana Sanayi Yatırımları ve Tekirdağ’ın Avantajları konulu toplantı gerçekleştirildi. Bu toplantı, dünya devi Tekirdağ’a mı gelecek söylentilerine yol açtı. Volkswagen Tekirdağ’da fabrika kurarsa, tesisin Çerkezköy ya da Çorlu’da olacağı iddia edildi.

Volkswagen için Çerkezköy iddiası

Çerkezköy Bakış - Dünya otomotiv devi Volkswagen’in Avrupa'da bir fabrika açacağı gündemde. Fabrika'nın Türkiye'ye mi yoksa Bulgaristan’a mı açılacağı belli değildi. VW CEO’su Herbert Diess’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyareti sonrası, Volkswagen’in yatırım kararını Türkiye kanadına çevirdi.

5 BİN İSTİHDAM

2 milyar Euro’luk ve 5 bin kişiye iş imkanının sağlanacağı bu dev yatırıma 5 şehir talip oldu. Tekirdağ, Balıkesir, İzmir, Sakarya ve Kocaeli illeri arasından birisinin tercih edileceği tahmin ediliyor.

TOPLANTI YAPILDI

Volkswagen’in fabrika kuracağını açıklamasının ardından Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım başkanlığında sürpriz bir toplantı gerçekleşti. Otomotiv Ana Sanayi Yatırımları ve Tekirdağ’ın Avantajları konulu toplantıya Vali Yıldırım’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Fahrettin Akçal, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü V. Kaan Sinan Tohumcu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve ilgili kurum ve kuruluşlar katıldı. Toplantının içeriği hakkında bilgi verilmezken, akıllara yeni açılacak olan Volkswagen fabrikasının Çorlu veya Çerkezköy'e yapılması için girişimde mi bulunuluyor sorusu geldi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2019, 17:46

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510