“Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz”

İçişleri Bakanlığı’nın “Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz” sloganıyla düzenlediği yayalara öncelik uygulaması Çerkezköy’de de İlçe Kaymakamı Atilla Selami Abban’ın katılımı ile gerçekleşti.

“Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz”

Çerkezköy Bakış - İçişleri Bakanlığı’nca 2019 yılı "Yaya Öncelikli Trafik Yılı” olarak ilan edildi. İlk olarak gerçekleştirilen “Öncelik yayanın öncelik hayatın” uygulamasının ardından yeni bir farkındalık programı daha düzenlendi. Tüm ülkede yapılan uygulama, Çerkezköy’de de İlçe Kaymakamı Atilla Selami Abban öncülüğünde gerçekleştirildi. Hükümet Caddesi önünde yapılan uygulamada, 75. Yıl İlkokulu öğrencileri araçlara “dur” diyerek, yaya geçidinden karşıya geçti. 
“FARKINDALIK OLUŞTURMAK AMACIYLA UYGULAMALARA BAŞLADIK”
Uygulama ile ilgili açıklama yapan Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, “İçişleri Bakanlığımızın emriyle tüm yurdumuzun illerinde ve ilçelerinde olduğu gibi biz de saat 13.00 ile 15.00 arasında trafik ışığı olmayan yaya geçidinde farkındalık oluşturmak amacıyla uygulamalara başladık. İllerde Valilerin, İlçelerde Kaymakamların, tüm kamu kurum kuruluşlarının ve daire amirlerinin okullarımız, sivil toplum kuruluşları ve engelli vatandaşlarımızın katılımıyla emniyetin ve jandarmanın tüm personelinin en az yarısının bulunduğu uygulamayı ilçemizde başlatmış olduk. Burada amaç yayaların önceliğinin farkındalığını oluşturmak. Çünkü karşıdan karşıya geçerken tehlike yaşayabiliyorlar. Bu vesile ile şoförlerimizde de bu bilinci sağlamaya çalışıyoruz.” dedi. 
Çerkezköy’ün 17 noktasında gerçekleştirilen uygulama, saat 15.00’da son buldu. İlçe genelinde polis ve jandarma ekipleri bu tür uygulamaları yapmaya devam edeceği belirtildi. 

banner287


 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019, 15:35

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510