Yaz Kur’an kursları başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen yaz Kur'an kursları, 25 Haziran'da başlıyor. Ülke genelinde 90 bin camide başlayacak kurslar için Çerkezköy’de 20 kuran kursu ve 26 cami de çocuklara Kur’an-ı Kerim eğitimi verilecek.

Çerkezköy Bakış
Yaz Kur’an kursları başlıyor

Çerkezköy Bakış - 2017-2018 eğitim öğretim yılının bitmesi ile beraber her yaz dönemi öğrencilere dini temel eğitimi veren Yaz Kur’an Kursları 25 Haziran itibari ile başlıyor.

Öğrenciler kayıtlarını kendilerine en yakında cami ve kuran kurslarına başvurarak yapabilecekler.
 

banner287
“KUR’AN EN BÜYÜK MUCİZEDİR”


Çerkezköy İlçe Müftüsü Veli Vehbi Bardakçı, Kadir Gecesi'nin bulunduğu gecenin Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı gece olduğunu anımsatarak şöyle devam etti: "Bu yüzden Kuran-ı Kerim'in Allah'ın Resulüne verilmiş olan en büyük mucizedir. Rabbim onu güzel bir şekilde okumayı, öğrenmeyi ve anlamayı bizlere nasip etsin. Ramazanın hemen ardından 25 Haziran günü yaz Kur'an kurslarımız açılıyor. Çocuklarımızı, yavrularımızı ve gençlerimizi camilere göndererek onlar bu fırsattan istifade etsinler. İlçemizde 26 cami ve 20 kuran kursunda Kur’an-ı Kerim eğitimi vererek çocuklarımızı eğiteceğiz” dedi.
Müftü Bardakçı, ihtiyaç halinde sınıf sayılarının yükseltilebileceğini de kaydederek, kursların sadece çocuklara değil gelmek isteyen her yaştan yetişkin bireylere de verileceğini söyledi.
 

GEÇTİĞİMİZ YIL 11 BİN 691 ÖĞRENCİ KATILDI


Geçtiğimiz yaz döneminde yapılan Kur’an Kurslarında toplam 84 öğretici görev yaparken bu dönemde Kur’an Kurslarına 11 bin 691 öğrenci katılmıştı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 10:48

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306