Yel: AK Parti’ye rağbet çok fazla

AK Parti MKYK Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, yaklaşan yerel seçimlere değinerek, “Her ilde ve ilçede araştırmalar yapılıyor. En makul görülen, vatandaşlarımızın hizmet alabileceği adaylar üzerinde çalışmalar zaten yapılıyor. AK Parti’ye rağbet çok fazla. Bizim belediyelerimize bakın, başarısız olan belediyemiz yok. Vatandaşlarımızdan AK Parti Belediyeciliğinin kendilerine daha fazla hizmet edeceğini bilerek hareket etmelerini istiyorum.”dedi.

Yel: AK Parti’ye rağbet çok fazla

Çerkezköy Bakış - AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Çerkezköy Bakış Gazetesinin yayın organı olan Bakış TV’nin “Siyasete Bakış” programında gazeteci Fırat Keskinkılıç’ın konuğu oldu. Yel, burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Eğitim yatırımlarından bahseden Yel, “2018 - 2019 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. En çok üzerinde durulan, bütçeden pay ayırılan eğitim alanında, bundan sonra da bizler milletvekili olarak gerekli olan adımları atmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin en fazla göç alan ilçelerinden biri Çerkezköy. Bizler, 2002 yılında iktidara geldiğimizde Tekirdağ’ın tamamında 1800 derslik vardı. Biz bunlara 3 bin derslik daha ilave ettik. 2019 yılı sonuna kadar tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de ikili eğitimi bitirmek istiyoruz.” dedi.

SAĞLIK ALANINDAKİ YATIRIMLARA DEĞİNDİ

Eğitimin yanında özellikle Çerkezköy’deki sağlık yatırımlarına da değinen Yel, “Sadece eğitim değil, sağlık alanındaki yatırımlarımız konusunda son derece gayretli çalışmalarımız oldu. 200 yatak kapasiteli Devlet Hastanesi ile konfor artmaya başladı. Bu tek başına yeterli değil, sağlık personelinin nicelik ve niteliğinin de artması önemli. Biliyorsunuz Çerkezköy Devlet Hastanesi Kapaklı, Saray’ın yanı sıra Çatalca’ya da hizmet veriyor. Bu nedenle yoğunluk yaşanabiliyor. Kuyruk yaşanmaması için personel sayıları arttı. Vatandaşlarımız artık iyi ve etkin bir hizmet almaya başladı. Daha önceki yıllarla kıyasladığımız zaman çok daha iyi yerdeyiz. Daha iyi yerlere de gitmesi için çalışmalarımız devam edecek.” ifadelerini kullandı.

TİCARET SAVAŞI

Açıklamalarını sürdüren Yel, “Amerika Birleşik Devleti’nin kendisinin içerisinde bulunduğu zor durumunda kurtarmak için Çin ve Rusya ile olan ticaret savaşını diğer tüm dünya ülkelerine yansıtmasıyla olan bir savaşın içerisindeyiz. Sadece Çin’le olan ticaretinden 400 milyar dolar bir zararı var. Kasım ayınca ABD’de bir seçim olacak, kendi iç güçlerini harekete geçirebilmek için çalışıyorlar. Türkiye’nin güneyinde kurmak istedikleri bir terör bölgesi var. Bizi karıştırmaya çalışıyorlar. Bu yapısal değil. Geçici bir gelişme. 7.4 gibi büyüme hızımız var. Yurtdışına olan borçlarımız azalmış durumda. Türkiye üzerinde oyun oynanmaya devam ediyor. Türkiye ne zaman başını kaldırsa karşımızda böyle dirençlerle karşılaşıyoruz. En kısa sürede şu anda bulunulan sorun çözülecek. Yılbaşına kadar dolar daha da düşeceğine inanıyorum. Tam bir rakam söylemek doğru olmaz ama makul seviyede düşmesini bekliyorum.” diye konuştu.

YEREL SEÇİM VE İTTİFAK KONUSU

Yerel seçim konusuna da değinen Yel, “Her ilde ilçede araştırmalar yapılıyor. En makul görülen, vatandaşlarımızın hizmet alabileceği adaylar üzerinde çalışmalar zaten yapılıyor. AK Parti’ye rağbet çok fazla. Yerel seçimlerde lütfen kendinize hizmet edebilecek kişileri seçin. Bizim belediyelerimize bakın, başarısız olan belediyemiz yok. Vatandaşlarımızdan AK Parti Belediyeciliğinin kendilerine daha fazla hizmet edeceğini bilerek hareket etmelerini istiyorum. Dünyada sadece Tekirdağ’da alt yapı yapılmıyor. Tekirdağ’da bütün ilçeleri geziyoruz ama buraların yeteri kadar hizmet almadığını görüyoruz. Hala köprülü kavşak yapamayan bir büyükşehir belediyesine sahibiz. 4 buçuk yılma 765 kilometre yol yapmışlar. Bizimle aynı zamanda büyükşehir olmuş Ordu, 1400 kilometre yol yapmış AK Parti belediyesi var. Belediye AK Partili olmadığı için para göndermediğimizi düşünenler var. 2017 yılı bütçesi 1,5 milyar TL, büyük bir ödenek ama karşımıza bir eser çıkartamadılar. Tekirdağ hepimizin, somut projelerle gelseler her zaman yardımcı oluruz. Genel seçimlerdeki kadar yüksek bir fark olmuyor yerel seçimlerde. Vatandaşa hizmetkar olabilecek adaylar bulmak konusunda çabamız var. Sürekli sahada olan bir vekilim, sohbetlerimizde belediye hizmetlerinde inanın Cumhuriyet Halk Partililer bile memnun değiller. Daha iyi olabilecek belediye başkan adayları arayışı içerisindeyiz.” dedi. MHP İle ittifak ile ilgili soruya ise Yel, “Bir ön görüşme yapıldı. Bunun neticesinde de bilgiler sayın genel başkanlara sunulacak. Şartları konuşulduktan sonra daha net bir şekilde aktarılır.” dedi.

banner287
BÜYÜKŞEHİR’E ADAY OLACAK MI?

“Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine Başkan adayı olacak mısınız” sorusuna Yel, “Vatandaşlarımız teveccüh gösteriyor. Ancak ben aday olmayacağım. İsteğim milletvekili olarak devam etmek. Partimizin bir kararı olursa da onun dışına çıkmam.” ifadelerini kullandı.

“BU BİR TESADÜF OLAMAZ”

Geçtiğimiz haftalarda AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe’nin gündeme taşıdığı 23 Nisan Çocuk Parkı ile ilgili de konuşan Yel, “Çocuk parkının yapılmasına kimsenin bir şey dediği yok. Ama fiyatlara baktığımız zaman afaki fiyatlar ortaya çıkıyor. Bu anlamda yapılan bir yolsuzluk var mı? Usulsüzlük var mı? Bunu yapan firmanın CHP’li birçok belediyeye çocuk parkı yaptığını görüyoruz. Bu bir tesadüf olamaz, burada bir düzen var. Bunu inceliyoruz. Sayın ilçe başkanımız Abdullah Öğe de bu konuda çok hassas, biz de üstünde duruyoruz.” dedi.

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR

Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili de açıklamalarda bulunan Yel, “Bunlarla ilgili ezbere bir şey söylememiz mümkün değil. Bunlar biz ve Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından bilinen ve takip edilen şeyler. Biz tabi ki istiyoruz. Ama bunun bir de bütçesel değerlendirilmesi ile ilgili bir durumu var. Yetkili kurumlar tartışır görüşürler ona göre karar verirler.” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306