Yetim Merkezi açılacak

Hayrat Vakfı çatısı altında kurulmuş olan Hayrat İnsani Yardım Derneği’nin ‘Yetime Umut Ol’ sloganı ile düzenlediği ‘Trakya 1. Yetim Şenliği’ Kızılpınar Kocameşe mesire alanında gerçekleşti.

Çerkezköy Bakış
Yetim Merkezi açılacak

Çerkezköy Bakış - Şenliğe Hayrat Vakfı Genel Koordinatörü Ali Ekrem Semiz, Hayrat Vakfı Tekirdağ Temsilcisi İsmail Cerit, Hayrat Vakfı Trakya Saha Koordinatörü Orhan Kılıçarslan ve yetim çocukların yakınları katıldı. Açık büfe kahvaltıyla başlayan şenlikte Gaziantep’ten gelen savaş mağduru Suriyeli 8 yetim çocuğun yanı sıra Trakya bölgesinden 18 yetim çocuk, kurulan oyun parkları ve çeşitli etkinliklerle doyasıya eğlendi.

TEKİRDAĞ’DA YETİM EĞİTİM KURUMU AÇMAK İÇİN DESTEK BEKLİYOR

banner287
Hayrat Vakfı’nın, Trakya bölgesinde Tekirdağ’da 150, Kırklareli ve Edirne’de 50 yetim çocuk olmak üzere toplamda 200 yetim çocuğa yardımda bulunduğu, yurtiçi ve yurtdışında ise toplam 1800 yetime umut oldukları belirtildi. Tekirdağ’da bir hayırseverin 2,5 dönümlük bir arazi bağışlamasıyla buraya bir Yetim Eğitim Merkezi yapmak istediklerini belirten Hayrat Vakfı Tekirdağ Temsilcisi İsmail Cerit, “Bir hayırseverimizin 2,5 dönümlük bir arazi bağışlamasıyla Tekirdağ bölgesinde bir Yetim Eğitim Merkezi açmak istiyoruz. Yerimiz hazır projemiz hazır. 200 kişilik bir Eğitim Merkezi projemiz çizildi. Gelecek yardımlarla inşallah yakın bir zamanda inşaatına başlarız. Bu konuda destek bekliyoruz.” dedi.
 

“EN BÜYÜK GAYEMİZ HAMİ OLABİLDİĞİMİZ YETİMLERİN SAYISINI ARTTIRMAK”

Hayrat İnsani Yardım Vakfının 2013 yılından bu yana faaliyette olduğunu belirten Hayrat Vakfı Genel Koordinatörü Ali Ekrem Semiz, “Hayrat İnsanı Yardım Derneği 2013 yılında kurulan bir dernek. 5 senelik bir geçmişe sahip olmasına rağmen birçok faaliyette imzası olan bir dernektir. Derneğimiz birçok alanda faaliyet gösteriyor. Bunlardan biriside yetim faaliyetlerimizdir. Yetim faaliyetlerimizi şeffaf bir şekilde yürütüyoruz. Her bir bağışçımız hangi yetime bağış yaptığını öğrenebiliyor, istediği zaman derneğimizin bilgisi dahilinde görüşebiliyor. Aylık olarak yapmış olduğu yardımın yanı sıra yapacağı diğer yardımları da zati olarak çocuklarımıza dernek üyeleri eşliğinde ulaştırabiliyor. Şuanda derneğimizde kayıtlı yetim çocuk sayısı yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere 1800’dür. Her geçen gün yetimlere hami olma sayımızı arttırma gayelerimiz içerisindeyiz. 14 Mayıs tarihinde, Nijer ülkesinde 70 yetime bakabilecek yeni bir Yetim Eğitim Merkezi açılışımız olacaktır. Hayrat İnsani Yardım Derneği’nin desteklediği yetimlere devlet tarafından veya diğer sivil toplum kuruluşlarından destek almış olması bizim desteğimizi çekmemize engel değil. Destek alıyor dahi olsa yetim çocuğumuzun bize müracaatı gerçekleştikten sonra araştırması yapılarak ailesinden yaşayan varsa ona yoksa ise yakınlarına bakım aylığı bağlıyoruz.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306