Yilka tekstil çalışanları haklarını istiyor

Velimeşe Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Yilka Tekstil’de işten çıkarıldıkları gerekçesiyle yaklaşık 80 işçi önce fabrika önünde eylem yaptı. İşçiler daha sonra Çerkezköy Adliyesi önünde toplanarak iş mahkemesine başvurdu.

Yilka tekstil çalışanları haklarını istiyor
Çerkezköy Bakış - Yilka Tekstil’de yaklaşık 80 işçi, işten çıkarıldıkları gerekçesi ile haklarını aramak için mahkemeye başvurdu.

FABRİKA ÖNÜNDE TOPLANDILAR

Dün saat 10.00’da Velimeşe’de bulunan fabrika önünde toplanan yaklaşık 80 işçi, fabrika önünde toplanarak eylem yaptı. Eylemin ardından Çerkezköy Adliyesi’nin yolunu tutan mağdur işçiler daha sonra İş Mahkemesine başvurmak için dilekçe teslim etti.

“TAZMİNAT YOK, MAAŞ YOK, KAPIYA KOYDULAR”

Yaklaşık 80 kişilik grubun basın sözcülüğünü yapan İlhan Ayyıldız, toplamda 120 kişinin işten çıkarıldığını ve mağdur olduklarını ifade ederek “120 işçi, hiçbir açıklama yapılmadan kapı önüne konuldu. 3 aydır maaşlar ödenmedi ve fabrika sahibi fabrikayı kapatarak bizleri mağdur durumda bıraktı. 3 aydır süreli maaşlarınızı vereceğiz diyorlar fakat hiçbir şey yaptıkları yok. Ne tazminatımızı hesapladılar, ne de para verdiler.” dedi.

“20 YILLIK ÇALIŞAN VAR”

Ayyıldız “Aramızda 10 yıllıktan 20 yıllığa kadar çalışanlarımız var. Hiçbirinin tazminatı verilmedi. Fabrika sahibi ortalarda da yok. Rusya’daki yerlerini satıp para vereceğini söylüyor ama hiçbir ödeme yapılmadı bize. Biz de işçi mahkemesinde hakkımızı arayacağız.” ifadelerine yer verdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2016, 20:09

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
merttoprak
merttoprak - 3 yıl Önce

havanızı alırsınız böyle giderse

vahap
vahap - 3 yıl Önce

bu fabrika hep böyle..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510