Yılmaz: Seçim sonucunu merakla bekliyorum

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın mavi liste adayı Rahmi Yılmaz,  “Seçim Kurulu çok iyi bir şekilde hazırlandı ve herhangi bir sorun olmayacak. Sandıktan çıkacak olan sonuç kabulüm. Seçim sonucunu merakla bekliyorum.”dedi.

Yılmaz: Seçim sonucunu merakla bekliyorum

Çerkezköy Bakış - 1 Nisan’da yapılacak olan Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerini mavi liste başkan adayı Rahmi Yılmaz, kendisi ile seçime girecek olan kadın üyeler ile Kahve Tiryakisi’nde  sabah kahvaltısında bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan Yılmaz, “Öncelikle Türkiye’de ilk defa yüzde 25 kadın üye ile bu seçime renk katan mavi kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Mavi kadınlarımız bütün oda ve borsalara örnek oldular. Mavi kadınlar sayesinde yerel ve ulusal basından çok fazla talep aldık röportaj için fakat 1 Nisan’dan sonra görevi devraldığımızda geniş kapsamlı bir basın açıklaması yapacağımızı söyledik. Her ne kadar sarı listenin de bizi örnek alarak üyeleri bile olmayan kadınları da bu bağlamda seçime katmalarına vesile oldukları için mavi kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Yaklaşık 2 aydır birlikteyiz çok güzel bir seçim ortamı oldu. Odamızda seçme ve seçilme yeterliliği olan yaklaşık 2 bin 300 üyemiz var. Bu seçime 2 bin 300 kişinin yaklaşık yüzde 65’i katılabilir veya yüzde 70’e yakın olur. Bu da bin 500, bin 600 civarında olur. Bütün gruplardaki meclis üyesi adayı ve meslek komitesi adaylarımız her grubun yüzde 80’ine ulaşmış durumdayız. Üyelerimizin yüzde 80’ine projelerimizi ve kendimizi tanıttık. Kadınlarımız onlara verdiğimiz fırsatlar dahilinde şu anda bizlerin çok fazla önüne geçmiş durumdalar. İnşallah 1 Nisan’da yapılacak olan sağlıklı ve temiz seçimin sonrasında odamıza yerleşip kadınlarımız da odamıza yerleştireceğiz.”dedi.

“1 NİSAN’DA ORADAKİ GÖREVİ DEVRALACAĞIZ” 

Yılmaz, “Bildiğiniz gibi 75. Yıl İlkokulunda yapılması gereken seçim yerini değiştirmek için çabalayıp sonunda da seçim yerini hizmet binasına almayı başardılar. Şu anda oda düzeni bugün itibari ile hazırlanmaya başladı. Sarı listenin koordinatörü de ilk defa itiraf etti ve keşke seçim okulda olsaydı, burası hakikatten dar ve eşyaların dışarıya çıkartılması zorlu bir iş diye söyledi. Bizim için zorluklar önemli değil biz seçmenlerimizin rahat bir şekilde oy kullanmaları için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bin inanmışız. 1 Nisan’da oradaki görevi devralacağız.” diye konuştu.

ÖNEMLİ OLAN 2 NOKTA VAR

banner287
2 noktaya özellikle değinen Yılmaz şunları kaydetti. “Oy kullanabilmek için odanın verdiği yetki belgesi, şahıslar ise sadece kimlikleri ile oy kullanabilecekler. Şirketler yetki belgelerinin yanı sıra kimlikleri ile birlikte oy kullanabilirler. Yetki belgeleri yok ise imza sirkülerinin bir fotokopisini bırakarak oy kullanabilirler. Yetki belgesi çıkartmadım oy kullanamam diye bir şey yok, imza sirkülerinin aslını getirerek oraya bir fotokopilerini bırakmaları kaydı ile oy kullanabilirler. Ayrıca pazar günün odanın sicil bölümü açık olacağı için aynı gün yetki belgesi alarak oylarını kullanabilirler. Seçmenlerimize seslenmek istiyorum. Yetki belgesi vermek oy vermek değildir. Sarı grup odanın yetkilerini ve personelini kullanarak, oda çalışanlarına doldurttukları belgeleri, bağlı oldukları OSB’nin araçları dahil, personelleri ile birlikte biz odadan geliyoruz yetki belgenizi bize vermeniz lazım oy kullanabilmeniz için bunu tasdik etmemiz gerek diye topladılar. Aslında olması gereken şudur ki, o yetki belgelerini aldıkları insanların yetki belgelerini tekrardan getirip onlara teslim etmeleri gerekiyor ki insanlar rahat bir şekilde oylarını kullanabilsinler. Ancak bu arkadaşlar seçmenleri psikolojik olarak zor durumda bırakmak için oy kullanmaya geldikleri zaman belgeleri elden vererek onlara psikolojik olarak baskı yapacaklar. Ama biz rahatız üyelerimiz bireysel olarak oy kullanacaklar. Oy kullanırken yetki belgesini sadece seçim kurulundaki arkadaşa gösterecekler ve hür iradeleri ile girip oylarını kullanabilecekler. Bu süreç içerisinde de mavi listenin güzel yüzlü ekibi ne kadar düzgün ve güzel çalışmış bunu hep birlikte seçim sonrasın da göreceğiz.”

“KADINLARIMIZA ÖNDERLİK YAPACAĞIZ"

Bu seçim sonrasında 1 dönem kadın meclis üyelerimize ağabeylik yapıp, tecrübelerimizi aktarıp bir sonraki seçimde inşallah bayrağı bu seçimde yüzde 25’lik kadın barajını aşıp bir sonraki seçimde yüzde 51 kadına ve belki de içlerinden kadın yönetim kurulu başkanı da çıkartacağız. Tek istediğim bir sonraki seçimde kadınlarımızın seçim gününü hafta içine almalarıdır ve kesinlikle okulda olmalıdır. Çünkü birçok işadamı İstanbul’da oturduğu için pazar günü yapılan seçime gelemeyeceklerdir. Hafta içi yapılan seçimde ise işadamları da burada olacağı için daha sağlıklı bir seçim olacaktır. Okulda yapılmasının nedeni ise herkesin gönül rahatlığıyla kolay ve yorucu bir seçim olmadan sağlıklı bir oy süreci geçirmelerini sağlayacaktır.  Bu seçim sürecinde pazar günü yapılacak olan seçimde diğer aday arkadaşlara da başarılar diliyorum. Sarı grup 2 hafta gecikmeli de olsa bizi taklit ederek ne yaptıysak aynısını yapmaya devam ediyor. Artık bundan sonra yapacakları bir şey yok. 1 Nisan’da olacak olan seçim sonucunu merakla bekliyorum. “ ifadelerini kullandı

“SANDIKTAN NE ÇIKARSA KABULÜM”  

Açıklamalarına devam eden Yılmaz, “Seçim kurulunun çok iyi bir şekilde hazırlandı ve herhangi bir sorun olmayacak. Sandıktan çıkacak olan sonuç da kabulüm. Bu seçim sonucunun yüzde 99’luk oranla 11-0 olacağını fakat, yüzde 1’lik bir ihtimalle de 10 grubu alacağımızı düşünüyorum. 1 grubu kaybedersek sorun değil. Ancak 2 grup kaybedersek kendimizin bazı şeyleri esik bıraktığımızı ve eksiklerimizi gidermek için çalışmalar yapacağız” İddiasında bulundu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2018, 09:58

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306