Yüksel: Bizim baş tacımızsınız

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, Romanların yoğun olduğu Süleymanpaşa’ya bağlı Aydoğdu Mahallesinde iftar sonrası vatandaşlarla bir araya geldi. Yüksel, “Tekirdağ’da 15 Temmuz’daki hain darbe girişimine karşı sokağa ilk çıkanlar romanlar oldu. Vatanına, bayrağına, ülkesine ve milletine böylesine bir tutkuyla bağlı olan sizler, bizim baş tacımızsınız.” dedi.

Çerkezköy Bakış
Yüksel: Bizim baş tacımızsınız

Çerkezköy Bakış - AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, yürüyerek gittiği mahallede coşkuyla karşılandı. Yol boyunca yanına gelen yüzlerce mahalle sakini ile tek tek tokalaşan Yüksel, ayaküstü sohbet etti. Ardından Yüksel, romanların sorunlarını dinlemek ve çözüm üretmek amacıyla Müzisyenler Kıraathanesi’nde Roman vatandaşlarla bir araya geldi.

“BİZE REİS YETER!”

Gerçekleşen buluşmada romanlar, yerel yönetimlerin mahallelerini ihmal ettiğini ve vatandaşın sorunlarıyla ilgilenmediklerini dile getirdi. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ı, roman vatandaşlara karşı takındıkları tutumdan dolayı eleştiren Aydoğdu mahallesi sakinleri, “Biz ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmekten bıktık usandık. Ne derdimizi dinleyen var, ne halimizi gören… 4 yıl geçti halimizi soran yok. Seçimlerde de hiçbir CHP’liyi mahallemizde görmek istemiyoruz. Oyumuz AK Parti’ye, oyumuz Recep Tayyip Erdoğan’a. Reis bize yeter!” diye veryansın etti.

“AK PARTİ, ROMANLARA HAKKINI TESLİM ETTİ”

İl Başkanı Yüksel, roman vatandaşlarının sorunlarını çözmeye yönelik atılan adımlar hakkında bilgi verdi. AK Parti’nin iktidara gelmesiyle birlikte romanların, layık olduğu değere kavuştuğunu, polis, astsubay ve subay olabildiklerini vurguladı. AK Parti’nin hükümet politikaları sayesinde roman vatandaşlarının ‘dezavantajlı’ durumdan kurtulduğuna dikkat çeken Yüksel, “Romanlara haklarını biz teslim ettik. Toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olduklarını biz savunduk. Roman vatandaşların devlet kadrolarında iş ve meslek sahibi olabilmelerinin önünü biz açtık. Ülke genelinde romanların kültürüne has özel merkezler açtık. Sosyal projeler ürettik. Hayatın içinde yer almalarını sağladık. Kurslarda eğitimini aldıkları işler, kendilerine ekmek kapısı oldu.” şeklinde konuştu.
Yüksel’in konuşması, kıraathaneyi dolduran yüzlerce kişi tarafından sık sık alkışlarla kesildi. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden buluşmada, Tekirdağ’da yaşayan romanların yaşadığı sorunlar masaya yatırılarak, çözüm yolları tartışıldı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 15:50

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510