Yüzer helallik istedi, eşi gözyaşlarını tutamadı

Kapaklı Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından son kararname ile Mardin’in Kızıltepe Kaymakamlığına atanan Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer’e veda yemeği düzenlendi. Yemeğin ardından duygu dolu bir konuşma yapan Kaymakam Yüzer helallik isterken, eşi Filiz Yüzer gözyaşlarını tutamadı.

Çerkezköy bakış
Yüzer helallik istedi, eşi gözyaşlarını tutamadı

Çerkezköy Bakış - 1 Aralık 2016 tarihinde Kapaklı Kaymakamlığına atanan Mehmet Yüzer, son yayınlanan kararname ile Kızıltepe Kaymakamlığı'na atandı. Kızıltepe’de ayrıca kayyum olarak Belediye Başkanlığı görevini de yapacak olan Kaymakam Yüzer, önümüzdeki günlerde ilçeden ayrılacak. Yüzer’in yerine ise Ceyhan Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy atandı.
Kapaklı Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde de bulunan Yüzer için, 
Kapaklı Organize Sanayi Bölge MüdürlüğüMandalı Restoran’da veda yemeği düzenledi. 
Yemeğe Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer ve eşi Filiz Yüzer, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve eşi Fatma Mandalı, Kapaklı OSB Müdürü Mehmet Hızlı, Kapaklı OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Halil İbrahim Erkan, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Murat Sevgi, Kapaklı İlçe Jandarma Komutanı Başçavuş Fevzi Bayram, Kapaklı OSB Müteşebbis Heyet Üyeleri, Kapaklı Belediyesi meclis üyeleri, muhtarlar, kurum ve daire amirleri ile basın mensupları katıldı.
 

“BİZ KAYMAKAM BEYİMİZİ ÇOK SEVDİK”
Yemeğin ardından Kapaklı Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Kapaklı Belediyesi Meclis üyesi Halil İbrahim Erkan bir konuşma gerçekleştirdi. Kapaklı OSB adına düzenlemiş oldukları yemeğe veda yemeği demeyeceklerini ifade eden Erkan “Biz kaymakam beyimizi çok sevdik. Keşke imkanımız olsa da sizi göndermesek. Hem ilçemiz için hem de OSB’nin biraz daha ileri gitmesi için geldiği günden beri bize fikir ve tecrübeleriyle yol gösteren kaymakamımıza çok teşekkür ediyoruz.
 

PLAKET TAKDİM EDİLDİ
Erkan’ın konuşmasının ardından Kapaklı OSB yönetimi tarafından Kaymakam Yüzer’eplaket takdim edildi.
 

“EN NİHAYETİNDE DEĞİŞMEZ KADER GELİP ÇATIYOR”
Ardından Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer duygu dolu bir konuşma gerçekleştirdi. Yüzer “Yemeğe gelerek beni onurlandırdığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum, sağ olun, var olun. Bizim mesleğimiz çok güzel bir meslek. Bir işçi çocuğu olarak 20’li yaşlarda bir ilçenin mülki amiri olarak o ilçeyi yönetme şansına sahip oldum. Bu meslek sayesinde yurdumuzun çok güzel yerlerine gidip, değişik kültürleri öğrendik ve değerli dostlar edindik. Bu güzel mesleğin de bir kötü yanı var o da bu vedalar. Sizin gibi güzel dostluklar ediniyoruz. Bir ilçede gönlümüzü sevgimizi katarak bir şeyler yapmaya çalışıyoruz fakat en nihayetinde değişmez kader gelip çatıyor.” dedi.
 

KAPAKLI OSB YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR ETTİ

banner287
Yaklaşık 20 aydır Kapaklı’da görev yaptığını ifade eden Kaymakam Yüzer “Gönül isterdi ki daha uzun olsun fakat 20 ayda olsa 5 yıl da olsa en nihayetinde bir ayrılık olacaktı.” dedi. Çalıştığı süre müddetçe desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ederek konuşmasını sürdüren Kaymakam Yüzer “Kapaklı OSB Kapaklı için çok önemli. Şuan emekleme safhasında. Çerkezköy OSB olmasa Çerkezköy neler kaybederdi. Aynı şey Kapaklı OSB için de geçerli. OSB yönetimine çok teşekkür ediyorum.”dedi.
 

“KAPAKLI’YI ÇOK SEVDİM”
Kapaklı’yı çok sevdiğini ve Ankara’nın batısındaki ilk görev yerinin Kapaklı olduğunu ifade eden Kaymakam Yüzer “Devletim bana nerede görev verirse orada çalışmak durumundayım. O yüzden beni affedin. Devletim bana sen burada lazımsın dediği zaman hayır diyemedim bu da benim zaafım, yaradılışım.” dedi.

HELALLİK İSTEDİ, HAKLARINI HELAL ETTİ
Herkesten helallik isteyerek konuşmasına devam eden Kaymakam Yüzer “Hakkınızı helal edin. Çok uzağa gidiyoruz ama gönüller bir. Gidip de dönmemek, gelip de görmemek var. Hiçkimseyi kasten isteyerek üzmedim, hiç kimsenin kalbini kırmak istemedim ama insanız, olur ki kırmışımdır hakkınızı helal edin. Benden yana haklarımı helal ediyorum.”dedi.
 

“İNŞALLAH BİR ELVEDA DEĞİL DE BİR VİRGÜLDÜR”
Kapaklıdakileri Mardin’e beklediğini ifade eden Yüzer “Mardin’de bir kapınız var. Türküde diyor ya ‘Mardin kapı şen olur’ diye, artık size açık Mardin’de şen bir kapınız var. Her zaman bekliyorum. Havalimanı benim ilçemde. İnşallah orada da güzel dostluklar kurarız.
İnşallah bir elveda değil de bir virgüldür. Tekrar belli zamanlarda buluşuruz. Hakkınızı helal edin sağ olun var olun.
 

EŞİ GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
Kaymakam Yüzer’in eşi Filiz Yüzer, Kaymakam’ın konuşması sırasında gözyaşlarını tutamadı. Düzenlenen yemek katılımcıların Kaymakam Yüzer ile hatıra fotoğrafı çektirmesi ile sona erdi.


 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2018, 11:06

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306