Zeynep’in projesi hayata geçti

Türkiye Beyazay Derneği Tekirdağ Şubesi, “İkimiz bir fidanız” adlı proje kapsamında Ambardere mevkiindeki orman fidanlığında 150 fidan dikti. Fidan dikimine engelli öğrenciler de özellikle davet edildi.

Zeynep’in projesi hayata geçti

Çerkezköy Bakış - Fidan dikim törenine Kaymakam Atilla Selami Abban, İlçe Emniyet Müdürü Murat Sevgi, İlçe Jandarma Komutanı Volkan Torun, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, İlçe Müftüsü Veli Vehbi Bardakçı, Türkiye Beyazay Derneği Marmara  Bölge Başkanı Yelda Şimşir, Türkiye Beyazay Derneği Tekirdağ Şube Başkanı Fevzi Durmuş, AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan Aday Adayı Hasan İşcan, Çerkezköy Orman İşletme Şefi Ayşegül Demircan, BBP Kapaklı İlçe Başkanı Fatih Diler, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri(STK), okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

“ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN DE BU HAYATTA BİRÇOK ŞEYİ BAŞARABİLDİĞİNİ GÖRDÜK”

Programın açılış konuşmasını yapan Türkiye Beyazay Derneği Tekirdağ Şube Başkanı Fevzi Durmuş, “Burada engelli ve engelsiz öğrencilerimiz birlikte bir fidanı dikecekleri bir tören organizasyonu içerisindeyiz. ‘İkimiz bir fidanız’ etkinliği hastanemizde tedavi gören Zeynep Temur arkadaşımızın bir projesiydi; onu da anmak istiyorum. Acil şifalar diliyoruz. Bu fidanların sevabının ona da intikal edeceği düşüncesindeyiz. Birçok insan birçok konuda birlikte hareket edebiliyor. Konu engelliler olunca işler biraz değişebiliyor. Engelli kardeşlerimizin de bu hayatta birçok şeyi başarabildiğini gördük. En son Ampute Milli Takımızın dünya ikincisi olmasıyla büyük bir milli gurur yaşadık. Demek ki imkân verilirse bu kardeşlerimiz de dezavantajlarını avantajlı hale getirebiliyor. Beyazay olarak birçok etkinlik planladık bu da onlardan biri. Kaymakamımızın da destekleri için teşekkür ediyorum. Bu çalışmalara katılan destek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

“UMARIM DAHA GÜZEL ŞEYLER BIRAKIRIZ DÜNYAYA”

Durmuş’un ardından konuşan Türkiye Beyazay Derneği Marmara Bölge Başkanı Yelda Şimşir, “Örnek insan sadece kendine faydalı olan değil, topluma hatta dünyaya faydalı olan insandır. Bugün biz de böyle faydaya yönelik bir çalışma yapacağız. Türkiye Beyazay Derneği, bugüne kadar yaptığı bütün çalışmalarda toplumda faydaya yönelik çalışmıştır. Yaklaşık 81 şubemiz Türkiye genelinde, 9 tane de yurtdışında var. 3 yıl önce Cumhurbaşkanlığı himayesinde aşmak için hareket projesi adı altında bir projemiz başladı ve bugün de hala devam ediyor. Engelli ve engelsizlerin birçok şeyi birlikte çok güzel yapabileceğini göstermekti. Bu proje de bunlardan bir tanesi. Umarım daha güzel şeyler bırakırız dünyaya, bugün bu bir fidanla başlasın.” İfadelerini kullandı.

Çerkezköy Orman İşletme Şefi Ayşegül Demircan ise, “Genellikle mart ayında yaptığımız etkinliği sonbahara taşıdık. Sonbaharda da fidanlarımız gençlerimizle büyüyecek.” dedi.

“BU BENİM İÇİN BÜYÜK BİR SEVİNÇ KAYNAĞI”

Çok güzel ve hayırlı bir iş için toplandıklarını belirten İlçe Kaymakamı Atilla Selami Abban, “Bu güzel Çerkezköy sabahında hep birlikte hayırlı bir iş için buradayız. Hep birlikte fidan dikeceğiz. Tabi ki devletimiz kendi imkânlarıyla pek çok faaliyetle yürütüyor. Ormanlarımızın genişletiliyor, yanan ormanlar yerine birçok fidan dikiliyor. Sivil toplum örgütlerinin de bu tür faaliyetleri çok önemli. Fırsat buldukça tüm sivil toplum örgütlerinin bu tür faydalı faaliyetlerine katılmaya çalışıyorum. Bugün de Beyazay Derneğinin davetindeyiz. Ulu Önder Atatürk’ün bir sözü var: ‘Eğitimde feda edilecek birey yoktur.’ Bugün burada engelli arkadaşlarımız var onalar da fidan dikecekler. Onların da dikili bir fidanı olacak. Bu benim için büyük bir sevinç kaynağı.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından fidan dikimine geçildi. Kaymakam Abban, Şehit Muharrem Yanal Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi öğrencisi Atılgan Aydın ile birlikte fidan dikti.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nesrin Taşdemir Yilmax
Nesrin Taşdemir Yilmax - 5 ay Önce

Basta Zeynep Temur olmak üzere tüm emeği geçenlere sonsuz teşekkürler. Bu tür projeler din daha da artması dileğiyle.

Dk..
Dk.. - 5 ay Önce

Kızılpınar da çok güzel orman var..ama yolu çukur içinde...masa koydular yol yapmadılar..

Havva candan
Havva candan - 4 ay Önce

Benim ablamda oraya gidenlerdendi Baska bir arkadasıyla diktigini anlatıcınca cok mutlu oldum cunku yuzundeki tum tebessümü bir fidana borcluyuz. Kapaklı yeterince sanayilesmis bir ulke bu yüzden kapaklı ya ormanda gerek sizi tebrik eder en icren dileklerimle kutlarım

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306