Haftaya Bakış...

Değerli okuyucularım,
Bu haftaki yazıma sizlerle bizi buluşturan rabbime şükrederek başlamak istiyorum.

İKİSİ DE BÜYÜKŞEHİR
Hafta başında “İKİSİ DE BÜYÜKŞEHİR” başlığıyla sizlerin takdirine sunduğumuz haber büyük ses getirdi. Kuşbahçe mevkiinde, Tekirdağ sınırına kadar olan kısmı İstanbul Büyükşehir Belediyesi asfaltlamış, Tekirdağ sınırları içerisinde kalan yol ise içler acısı halde. Tekirdağ sınırları içerisinde kalan kısmı da bu yöre halkının hak ettiği şekilde en kısa sürede yapılmasını dilerim.

SAHUR ve İFTAR PROGRAMLARI

- Yaklaşık 5 yıl önce AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyesi merhum Rahmi Lüle tarafından başlatılan AK Parti sahur organizasyonları, geleneksel hale geldi. Bu yıl da AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı düzenlediği sahur programına; Tekirdağ’dan, Kapaklı’dan, Saray’dan dahi katılım vardı. Nazik davetleri ve kusursuz organizasyonları için Gençlik Kolları Başkanı Emre Güneş’e teşekkür ederim.
- Bu hafta Bross Tekstil ailesiyle iftarda bir araya geldik. Fabrikanın bahçesinde düzenlenen iftar programında firma yöneticileri Mustafa Kozuva ve Asım Yavuzarslan’ın yanı sıra fabrika çalışanları katıldı. Firma yöneticilerine son derece mütevazi ve gösterişten uzak düzenledikleri bu organizasyon için teşekkür eder, bu tür organizasyonlara örnek olmasını temenni ederim.
- Amasyalılar Derneği’nin dernek merkezinde düzenlediği iftar organizasyonu da tam anlamıyla mükemmeldi. Dernek üyeleri ve ailelerini böyle bir organizasyonla buluşturan Ali Çelik başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederiz.
- Bu hafta son olarak Peryön Trakya şube Başkanı Özber Çetin’in davetlisi olarak Çorlu’da iftar programına katıldık. Çorlu ve Tekirdağ’daki meslektaşlarımızla gündeme ilişkin bir takım değerlendirmelerde bulunduk. Uzun bir aradan sonra bizleri bir araya getiren Özber Başkan’a teşekkür ederiz.

GURURUMUZ KÜBRA
Milli sporcumuz Kübra Kepenek, Fransa’nın Schiltigheim kentinde düzenlenen 6. Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası’nda  bronz madalya kazandı. Kendisini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

BAŞKAN AKAY, HEDEFE İLERLİYOR…
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, göreve geldiğinde, eski otogar alanını viyadük altından Adnan Kahveci parkı ile birleştirip, rekreasyon alanı yapmayı hedeflediklerini ifade etmişti. Başkan Akay, bu proje için önce Kaymakamlık önü ve civarında düzenlemeye gitti. Ardından Şehit Teğmen Akın Akın Caddesi’ne yeni yaşam alanı kazandırdı. Askeri lojmanların kaldırılması konusunda bir takım girişimlerde bulundu. Kısacası Çerkezköy’ün ihtiyacı bulunan yeşil alan projesini zaman zaman bürokratik engellere takılsa da gerçekleştirme çabası içerisinde. Kendisini bu projede takdirle izliyoruz. Diliyoruz ki en kısa zamanda eski otogar alanı da Çerkezköy’e yeşil alan olarak kazandırılır.

HAYIRLI OLSUN
Çerkezköy’ün gözde okullarından Tepe Ortaokulu Müdürlüğü görevini başarılı bir şekilde yaklaşık bir yıldır sürdüren Yahya Kemal Gebeş, kendi isteğiyle okul müdürlüğü görevinden ayrıldı. Gebeş, aynı okulda branşı olan Türkçe Öğretmeni olarak görev yapacak. Gebeş’ten boşalan Okul Müdürlüğü görevine Mevlana İlköğretim Okul Müdürü Mehmet Erçin atandı. Her iki öğretmenimize de başarılar dilerim.

ÇİN ZULMÜNE TEPKİ
AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı Çin Halk Cumhuriyeti’nin Doğu Türkistan’da yaptığı katliamı kınamak için imza kampanyası başlattı. AK Parti Çerkezköy İlçe teşkilatı önünde başlatılan kampanya kapalı Pazar yerinde devam ederken, yaklaşık 2 bin vatandaş zulme tepki göstererek imza attı. Genç Erzurumlular Derneği Başkanı İlyas Akın öncülüğünde toplanan Erzurumlular da yaşanan zulümleri protesto ettiler. Çerkezköy Ülkü Ocakları da Doğu Türkistan’daki Çin zulmünü protesto eden sivil toplum kuruluşlarından biri oldu. Zulmü protesto eden Çerkezköy Ülkü Ocakları’nın taşıdığı afişte, Doğu Türkistan Bayrağı yerine Kerkük Bayrağı kullanılması dikkatlerden kaçmadı.

WHAT IS MANDALI DOING?
Neden İngilizce başlığı attık? Çünkü Sayın Başkan Mandalı ne yazsak yanlış anlıyor veya başka taraflara çekiyor. Biz de dedik ki İngilizce yazalım biraz da işe mizah katalım. Çünkü ciddi olarak ne yazsak anlamadan, dinlemeden, kaynağına bakmadan ya tekzip gönderiyor ya da dava açıyor.
Peki Başkan Mandalı ne yapıyor? Süleyman Demirel Hacılar Çeşmesi Parkı’nda yapımı tamamlanan spor aletlerini bire bir kontrol ederek, “Halkımız her şeyin en iyisine layık” diyor.

POZLARA DİKKAT

Geçtiğimiz günlerde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı ziyaret eden CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü’nün oturuş biçimi tepkilere neden oldu. Babası yaşındaki Başkan’ın karşısında böyle bir poz vermesi, “Kırmızı Plaka Oturuşunu Değiştirdi!..” söylentilerine neden oldu.

Pazartesi günü idrak edeceğimiz Kadir Gecenizi şimdiden tebrik eder, önümüzdeki hafta da sürpriz haberlerle sizleri buluşturacağız. Hepinize hayırlı haftalar dilerim.
YORUM EKLE

banner265

banner306

banner510