Hayırseverlerin katkısıyla 5 ayda tamamlandı

Çerkezköy'de tamamen hayırseverlerin katkılarıyla 5 ayda tamamlanan 21 derslikli Metin Seçkin Ortaokulu tamamlandı. Okulun önümüzdeki günlerde eğitim ve öğretime açılması bekleniyor.

Hayırseverlerin katkısıyla 5 ayda tamamlandı

Çerkezköy Bakış - Sanayi nedeniyle yoğun göçün beraberinde getirdiği derslik sıkıntısının çözümü için Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban’ın önderliğinde başlayan eğitim seferberliği meyvelerini vermeye devam ediyor. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’te bu doğrultu da yoğun mesai harcarken, yeni okul yapımı için devlet-hayırsever arasında imzalar atılmaya devam ediyor. En son Fevzi Paşa Mahallesi'nde mülkiyeti maliye hazinesine ait taşınmaz üzerine hayırsever Zeki Algur tarafından 21 derslikli ilkokul yapımı için protokol imzalanırken, temeli 5 ay önce aynı mahallede atılan ortaokulu da tamamlandı.
 

MUSTAFA SEÇKİN ORTAOKULU

Okulun yapımı süresince en büyük maddi desteği veren Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Seçkin’in bir süre önce hayatını kaybeden oğlu Metin Seçkin’in adının verildiği  Fevzi Paşa Mahallesi Memur Sokaktaki ortaokul, kapılarını öğrencilere açmak için gün sayıyor. Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, sosyal medya hesabından bu okulun yapım aşamasından bu güne kadar geçen süreci “Bir okulun hikayesinin sonuna geliyoruz. Bu hikaye türü özelliği ile az rastlanan bir hikaye . İlçemiz Kaymakamı Atilla Selami Abban önderliğinde başlayan tamamen hayırseverlerin katkılarıyla 5 ayda anahtar teslimi bitirilen Fevzi Paşa Mahallesi Memur Sokaktaki Ortaokulumuzun her şeyi hazır. Öğrencilerimizle buluşmaya gün sayıyor. 21 derslikli okulumuzda kullanılabilir 26 derslik, Fen Laboratuvarı, Konferans Salonu, kantin, Öğretmenler Odası, idari odalar, vb bölümler olacak. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” notu ile paylaştı.

Yorumlar 1
ilker 30 Eylül 2017 11:45

Kapaklımızın ve karaağaçımızın mütahitleri ve iş adamları bir okulda sizden hayırlı olsun adınız güreş meydanlarıda anıldığı kadar okul tabelasına yazılsın sayğılar