HDP binasında arama yapıldı

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla polis ve jandarma ekipleri HDP Çerkezköy İlçe Teşkilatında arama yaptı. Yapılan aramada bazı evraklara el konulurken, binada terörist başının fotoğrafı da bulundu. Soruşturma kapsamında il genelinde 6 şüpheli gözaltına alındı.

HDP binasında arama yapıldı

Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla, polis ve jandarma ekipleri sabah saatlerinde Özcan Sokak üzerinde bulunan HDP Çerkezköy İlçe Başkanlığı’nda arama yaptı. Arama sırasında, sokak trafiğe kapatılırken, ekipler geniş güvenlik önlemi aldı.
Yapılan aramada bazı evraklara el konulurken, teşkilat binasında terörist başı Abdullah Öcalan’ın da fotoğrafı ele geçirildi. Polis ve jandarmanın başlattığı tahkikat sürüyor.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Aramayla ilgili Tekirdağ Valiliği yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğümüzün ortaklaşa yaptığı operasyonda Çerkezköy HDP İlçe Başkanlığı binasında arama yapılmış, yapılan aramada terörist başının posterleri ile çok sayıda yasak yayın ve dijital materyal ele geçirilmiştir. Soruşturma kapsamında il genelinde gözaltına alınan 6 şüpheli şahıs hakkında adli süreç devam etmektedir.