Hedef 36 saat

Çerkezköy'de, yeni yapılan içme suyu şebeke hattına vana montajının yapılması ve 4 ayrı noktada gerçekleştirilecek olan bağlantı çalışmasının tamamlanarak su kesintisinin biran önce sonlandırılması için TESKİ ekipleri aralıksız çalışıyor. Evlere suyun 36 saat içinde verilmesi hedefleniyor. Belediye Başkanı Vahap Akay,  'Bu proje, Çerkezköy için çok önemli. Önemli bir altyapı çalışması yapılıyor.' dedi.

Hedef 36 saat

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulama Projesi kapsamında Öztrak Caddesi’nde başlayan altyapı çalışmalarını yerinde inceledi.

ÇERKEZKÖY İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE

Ekiplerden bilgi alan Başkan Akay, “Geçtiğimiz dönem Hükümet Caddesi’ndeki içme suyu hattımızı yenileyerek Öztrak Caddesi’nde asbest hatta bağlamıştık. Bugün de Öztrak Caddemizdeki asbest içme suyu hattını yeni nesil düktil boru hattı ile yeniliyoruz. Çalışmalar kapsamında saat 10:00 itibari ile su kesintisi başladı. Bizim TESKİ ile öngörümüz 48 saate kadar su kesintisi yaşanacak. Umut ediyorum, 19 Mayıs Perşembe günü sabah erken saatlerde su tekrar verilecek. Bu proje, Çerkezköy için çok önemli bir proje. Önemli bir altyapı çalışması yapılıyor. Çok da zahmetli bir iş. İnşallah altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından biz de Çerkezköy Belediyesi olarak Öztrak Caddemizde üstyapı çalışmalarına başlayacağız” dedi.

“ÇALIŞMALARIMIZ PLANLADIĞIMIZ ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR”


Öztrak Caddesi’ndeki çalışmaların planladığı şekilde devam ettiğini belirten TESKİ Proje Kontrol Mühendisi Burak Gürses, “Bir ekibimiz Altıyol Kavşağı’nda düktil boru bağlantıları yapıyor. Diğer iki ekibimiz de Edip Sokak ve Malkoçoğlu Caddeleri bağlantılarını yapıyor. Bu çalışmanın amacı mevcut bulunan ve ömrünü tamamlamış olan 700’lük asbest boru hattını devre dışı bırakmak ve 800’lük düktil font boru dediğimiz son teknoloji boruları devreye almaktır. Ayrıca kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu şebeke hatları da bu iş kapsamında yenilenecektir. Çalışmalarımızı 48 saat su kesintisi üzerine planladık. Ancak bir aksilik yaşamazsak 36 saat gibi bir sürede suyu abonelerimize ulaştırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Yorumlar 1
Ayşe Selin cila 21 Mayıs 2022 10:39

internette de sıkıntı varmı Türk telefon internetim çekmiyor teşekkür ederim cerkez köyde yaşamaya basladim