Hedefledikleri liseleri gezdiler

Çerkezköy Özel Gülerçin Koleji tarafından öğrencilerin hedeflerini tanımaları adına lise tanıtım gezisi düzenlendi. Gezi kapsamında öğrenciler İstanbul'un köklü eğitim kurumlarından Cağaloğlu Anadolu Lisesi ve Çapa Fen Lisesi'ni ziyaret etti.

Hedefledikleri liseleri gezdiler

Çerkezköy Bakış - Özel Gülerçin Koleji öğrencilerini Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde mezun öğrenci Aybüke Duman, Çapa Fen Lisesi'nde ise mezun öğrenci Ceren Şen karşıladı. Ziyaretlerde okul yönetimleri ve mezun öğrenciler tarafından öğrencilere okullar detaylı bir şekilde tanıtıldı ve gezdirildi.

“HEDEFLERİMİZE BİR ADIM DAHA YAKINIZ”

Lise tanıtım gezisiyle ilgili açıklama yapan Özel Gülerçin Koleji Müdürü Ömer Kürklü, “Yaklaşan sınav ile birlikte hedeflerine giderek yaklaşan öğrencilerimiz, yapılan lise tanıtım gezisi ile inançlarını tazeledi. Süreci daha önceden yaşamış olan öğrencilerimizin verdiği bilgileri dikkatle dinlediler ve son iki ayın çok önemli olduğunu bir kez daha anladılar. Zorlu bir sürecin sonuna doğru gelen öğrencilerimiz bilinçli olarak son iki ayın geçirilmesi gerektiğini kavradı. İnanmak başarmanın yarısıdır. Başarı ise asla bir tesadüf değildir. Arka planda güçlü bir kadro, düzenli çalışma, hedef belirleme ve başaracağına olan inancın sürekli taze tutulması ve sistemli çalışma. Sonuç hayallerin gerçek olması. İnanıyoruz ve başaracağız. Sınavdan korkmuyoruz çünkü yaptıklarımızdan eminiz. Hedeflerimize bir adım daha yakınız.” denildi.