Hem köy hayatını öğreniyor hem de eğleniyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hayata geçirilen "Köyüm Okulda" projesi kapsamında hem köy hayatını öğreniyor hem de eğleniyor.

Hem köy hayatını öğreniyor hem de eğleniyor

Çerkezköy Bakış - Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki Fevzi Çakmak İlkokulu bahçesinde oluşturulan tavuk kümesi, ekmek fırını ile öğrenciler keyif dolu dakikalar yaşıyor. Fevzi Çakmak İlkokulu Müdürü Adem Çamcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, proje ile çocukların köy hayatını da öğrendiklerini belirterek, "Bu projenin kaynağı aslında mahallemizdeki kentleşmenin çok yüksek olması. Çocukların doğal hayatı görebilecekleri ortam yoktu. Bunun ışığında okulumuzda köyleri, doğal hayatı oluşturabileceğimiz bir alan yaratıp çocuklarımızı sera, kümes ve meyve ağaçlarının bulunduğu bir ortamda eğitim öğretime katkı verecek faaliyette etkinliklerde bulunmaktı." dedi.  
Bu projenin hem öğrencilere hem de öğrenci velilerine çok faydalı olduğunu gördüklerini ifade eden Müdür Çamcı, şöyle devam etti: "Bunların yanında köylerinden göç edip gelmiş velilerimizin tekrar böyle fırında ekmek yapmalarını sağlamak, çocuklarla öğrencilerle birlikte pide, ekmek gibi ürünleri yapıp birlikte tüketmekti. Bu hem velinin okula olan desteğini hem de velinin öğrenciyle birlikte yaptığı faaliyetlere eğitime katkısını gözlemlemek açısından bizim içinde başarılı bir proje oldu."AA