Hemzemin geçitte beklemeyenler yandı

Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü, hemzemin geçitlerde meydana gelen kazaların önüne geçmek için Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameralarını devreye aldı.

Hemzemin geçitte beklemeyenler yandı

Hemzemin geçitlerin bulunduğu notlara yerleştirilen yüksek görüntü kaliteli kameralar, bariyerler kapalıyken geçmek isteyen araçları anında tespit edecek. Bu araçlar ve sürücüler hakkında cezai işlem uygulanacak.

Çerkezköy’de dahil olmak üze çevre ilçelerde ve ülke genelinde demiryolu üzerinde meydana gelen ölümlü kazaların en başında hemzemin geçitler geliyor. Buralarda meydana gelen ölümlü, yaralanmalı ve maddi hasarlı kazaların ve kontrolsüz geçişlerin önlenmesi için kameralar devreye alındı.

PLAKALAR ANINDA TESPİT EDİLECEK

İstasyon Mahallesi ve BSH Kavşağındaki hemzemin geçitler de dahil olmak üzere, ilçe genelindeki tüm hemzemin geçitlere yüksek görüntü kaliteli Kent Güvenlik Yönetim Sistemi kameraları yerleştirildi. Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlık trafik ekipleri de bu bölgelerde denetimlerini artırdı. Hemzemin geçitteki bariyerler kapalıyken geçmeye çalışan araçlar anında tespit edilecek. Ardından da cezai işlem uygulanacak.

Kent Güvenlik Yönetim Sistemi kameraları 24 saat esasına göre izlenip, takip ediliyor.

Çerkezköy Bakış Gazetesi