Herkes için spor

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından her yıl 23-30 Eylül tarihleri arasında 'Ulusal herkes için spor ve sağlıklı yaşam' sloganı ile organize edilen Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Çerkezköy'de çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Herkes için spor

Çerkezköy Bakış - Sporun tabana yayılması, hareket bilincinin her yaştan ve her statüden bireyin günlük rutini haline getirilmesi ve bu alanda bilincin arttırılması amacı ile Kentpark’ta düzenlenen etkinliklere Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, Çerkezköy Gençlik Merkezi Müdürü Emrah Baran, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Kamil Çetintaş ve yönetimi, öğrenci ve veliler katıldı.

Kentpark’ın çevresinde yapılan yürüyüş ile başlayan etkinlikler gün boyu sürerken, voleybol, güreş, taekwondo gibi spor dallarında çocuklar hünerlerini sergiledi. Çocuklar ayrıca satranç, renkli küpler gibi zeka oyunlarını da oynarken, gençlik merkezine bağlı gönüllü gençler tarafından çocuklara boyama yapıldı.

Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, yapılan etkinlikleri tek tek gezerek, çocuklara sportif faaliyetlere yönelmeleri konusunda tavsiyelerde bulundu.