Herkes kararını vermiş

Hepimizin malumudur ki, 31 Mart yerel seçimleri şuan tek gündem. Adaylar her gün farklı programlarla vatandaşın karşısına çıkıp propagandalarını yapıyor.

Şu sıralar Çerkezköy’de dikkatler Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva ve mevcut Belediye Başkanı ve aynı zaman da Millet İttifakı CHP Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay da.

İki adayın önceki gün Fevzi Paşa Mahallesi’nde aynı saatte halk ile buluşma programını bir gün öncesinden duyurmuştuk. Keza adaylar sosyal medya hesaplarından bu programı paylaşmıştı.

Programa saatler kala herkes hangi program daha kalabalık olacağı merakı ile akıllarını yoğururken program saati geldi çattı.

İki adayda sahneye çıktı, ikisi de dakikalarca konuştu.

Sayın Kozuva ve Sayın Akay kozlarını paylaştı. Benim şahsi kanaatim Vahap Akay’ın toplantısının daha kalabalık ve yoğun olduğu yönünde. Süleyman Kozuva’nın programı da azımsanmayacak kadar az değil, mutlaka beklentilerini karşılamıştır. Dediğim gibi bu benim kişisel düşüncem.

İki adayda birbirlerini siyaset gereği elbette eleştirecek. Ama şu dikkatimi çekti, Cumhur İttifakı adayı Kozuva, adaylığı açıklandığı günden bugüne sürekli bir asansör eleştirisine takılmış gidiyor. Evet, eleştirilebilecek bir konu olabilir ama tüm seçim çalışması kapsamında aynı şeyleri tekrar etmek ne kadar etkili? Bilemedim.

Bu eleştiriye cevabı Akay, ilk halkla buluşması olan Köşem Mevkii’nde vermişti.

Akay’da aynı şekilde Kozuva’yı Çerkezköy’ü tanımaması ve halkın içinde olmaması ile eleştiriyor. Bu konuda da sayın Akay haklı. Fakat aynı şey Akay içinde geçerli, Kozuva’yı aynı şekilde eleştirmek ne kadar etkili?

Diyeceğim o ki; Çerkezköy’de seçime girip oy kullanacak herkes kararını vermiş. Az çok anketler yapılıyor ve ortalama değerler üzerinden bir takım sonuçlarda dillerde geziyor.

Siyaset yüzünden kimse birbirine kızıp bağırmasın, kavga etmesin. 31 Mart gelip geçer, ama kırdığınız kalpler tamir olmaz.

YORUM EKLE

banner265

banner306

banner510