HES kodu olmayan pazara giremeyecek

Çerkezköy Kapalı Pazar Yeri'ne 10 Aralık tarihinden itibaren HES kodu olmayan giremeyecek. Pazara gelen vatandaşlar, zabıta ekipleri tarafından HES kodları veya çipli kimlik kartları üzerinden yapılacak kontrolün ardından 'risksiz' onayı gelmesi halinde içeri alınacak.

HES kodu olmayan pazara giremeyecek

Çerkezköy Kapalı Pazar Yeri’ne 10 Aralık tarihinden itibaren HES kodu olmayan giremeyecek. Pazara gelen vatandaşlar, zabıta ekipleri tarafından HES kodları veya çipli kimlik kartları üzerinden yapılacak kontrolün ardından “risksiz” onayı gelmesi halinde içeri alınacak. 

Kapalı Pazar Yeri’ne girişe HES kodu zorunluğu getirildi. Uygulama kapsamında Çerkezköy Belediyesi zabıta ekipleri, pazarın girişlerine kontrol noktası kuracak.

Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Salı ve Perşembe günü kurulacak olan pazara alışverişe gelecek olan vatandaşlar zabıta ekiplerine Hayat Eve Sığar (HES) kodlarını gösterecek. HES Kodu yanında olmayan vatandaşlar ise riskli olup olmadığı çipli kimlik kartları üzerinden yapılacak olan sorgulama ile belirlenecek. 

Kontrolde “Risksiz” olan vatandaşlar alışveriş için Pazar yerine alınacak. Riskli ve karantinada olan kişiler ise içeri alınmayacak, hemen polis ve sağlık ekiplerine bilgi verilecek.