Hyosung'tan Çerkezköy'e 500 milyon dolarlık yatırım

Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, Hyosung İstanbul Tekstil Firması CFO'su Byoung Hun Cheong'a ve Yönetim Takım Müdürü Mehmet Can Danyeli'ye istihdama verdikleri destekten dolayı plaket takdim etti. Firmanın, yakın zamanda mevcut fabrikalarına ilave olarak yaklaşık 500 milyon dolarlık daha yatırım yapacağı öğrenildi.

Hyosung'tan Çerkezköy'e 500 milyon dolarlık yatırım

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Hyosung İstanbul Tekstil Firması CFO’su Byoung Hun Cheong’a ve Yönetim Takım Müdürü Mehmet Can Danyeli, Kaymakam Murat Duru’yu makamında ziyaret etti.

600 KİŞİ İSTİHDAM EDİLDİ

Burada Kaymakam Duru, iki yöneticiye istihdama yapmış olduğu katkılardan dolayı plaket takdim etti.
Kaymakam Duru, yaptığı açıklamada, “Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde ülkemizin tek likralı elastiki iplik üreticisi olan Güney Kore Hyosung İstanbul Tekstil Firması’nın CFO’su Byoung Hun Cheong’yı ve Yönetim Takım Müdürü Mehmet Can Danyeli’yi kaymakamlığımızda ağırladık. Yöneticisi oldukları firmaları hakkında bilgi veren misafirlerim fabrikalarında 600 işçi istihdam ettiklerini önümüzdeki zaman sürecinde de mevcut fabrikalarına ilave olarak yaklaşık 500 milyon dolarlık daha yatırım yapacaklarını dile getirdiler. Daha sonra Çerkezköy’ümüzün ve ülke ekonomimizin istihdamına, ekonomisine ve vergi ödemesine çok önemli katkı sağlayan ve katkı sağlamaya devam edecek olan Hyosung İstanbul Tekstil Firması CFO’su Byoung Hun Cheong’a ve Yönetim Takım Müdürü Mehmet Can Danyel’e atalarımızın “marifet iltifata tabidir” sözleri gereğince plaket vererek ödüllendirdik ve başarılarının devamını diledik. Bizim bu jestimizden oldukça memnun kalan misafirlerime nazik ziyaretleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.