'İçindeki Sen Zorbalığı Yen'

Tekirdağ'da TÜBİTAK tarafından desteklenen 4005 projesinin ilki gerçekleştirildi. Çerkezköy Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yürütücüsü olduğu, 'İçindeki Sen Zorbalığı Yen' projesi 7 -11 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.

'İçindeki Sen Zorbalığı Yen'

Çerkezköy Bakış- Çerkezköy Millî Eğitim Müdürlüğü’nün yürütücüsü olduğu, TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklenen, projenin yürütücülüğünü Dr. Aslı Kartol'un yaptığı, “İçindeki Sen Zorbalığı Yen” projesinin açılışı yapıldı.

Açılış programına Tekirdağ Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan ve Çerkezköy Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Arif Zenginal ve İsmail Apaydın katılım gösterdi.

Türkiye’nin dört bir yanından 30 okul psikolojik danışmanın katılımcı, alanında uzman 14 Eğitmenin bulunduğu bu proje 7 -11 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.
Ibn Haldun Üniversitesi ve Çerkezköy Rehberlik Araştırma Merkezi kuruluşlarından destek alarak gerçekleşen proje ile okul psikolojik danışmanlarına akran zorbalığını her yönü ile tanıtmak ve okullarda uygulama yapabilecekleri drama ve sanat terapisi becerileri kazandırılması amaçlanıyor.