İçme suyu hattı yenileniyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TESKİ), ilçe genelinde gerçekleştireceği içme suyu hattı yenileme çalışmalarına Yıldırım Beyazıt Mahallesi Tarım Sokak'tan start verdi.

İçme suyu hattı yenileniyor

Çerkezköy Bakış - TESKİ, uzun zamandır gündemde olan içme suyu hattı yenileme çalışmalarına dün itibariyle başladı.
Çerkezköy’ün içme suyu hattının yaklaşık yüzde 50’sinin miadını doldurmuş asbest borulardan oluştuğunu kaydeden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Kentimizin en önemli sorunlarından biri mevcut içme suyu hattımızın miadını doldurmuş olmasıydı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğümüz mevcut içme suyu hattımızı HDPE 100 boru (Yüksek Yoğunluklu Polietilen) ile yeniliyor. Yıldırım Beyazıt Mahallemiz Tarım Sokak’ta başlayan içme suyu hattı yenileme çalışmalarımız, periyodik aralıklarla kentimiz genelinde sürdürülecektir” dedi.  

“YOL YAPIM ÇALIŞMALARINA BAŞLANACAK”

TESKİ’nin içme suyu hattı yenileme çalışmalarına ilçe genelinde etap etap devam edeceğini ifade eden Belediye Başkanı Vahap Akay, “TESKİ tarafından altyapısı tamamlanan, içme suyu hattı değişen cadde ve sokaklarımızda daha sonra belediyemiz Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğümüz tarafından da kaldırım ve yol yapım çalışmalarına başlanacaktır” açıklamalarında bulundu.