İddialı olduklarını gösterdiler

Çerkezköy Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 'MEB ROBOT' yarışmasında 801 robot projesinin arasından 'Hızlı Çizgi İzleyen' kategorisinde ilk 15'e girdi.

İddialı olduklarını gösterdiler

Çerkezköy Bakış - Ülkemizde, mesleki ve teknik eğitimin niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen MEB ROBOT’ yarışmasının 13.sü bu yıl  Samsun Yaşar Doğu Spor Salonunda gerçekleştirildi.
Yarışmaya Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de katıldı. 12 kategoride düzenlenen yarışmaya Halit Narin öğrencileri, 4 kategoride katılım sağladı. Öğrencilerin yaşayarak tecrübe edindikleri yarışmada, 801 robot projesi yer aldı. Hızlı Çizgi İzleyen kategorisinde Halit Narin öğrencileri ilk 15 içerisine girerek ileride yapılacak yarışmalarda ne kadar iddialı olduğunun mesajını verdi.  

Yorumlar 1
Hakan 17 Nisan 2019 21:21

Helal size