İdil bebeğe umut oldular

Çerkezköy'ün önemli kurumlarından biri olan Atatürk İlkokulu'nun minik öğrencileri, SMA hastalığına dikkat çekmek ve SMA Tip 1 hastası 1 yaşındaki İdil Ayşe Adakan'a destek vermek için tiyatro gösterisi sundu. Minik öğrencilerin sahne performansı büyük alkış aldı. Açılan stanttan elde edilen gelir İdil'e aktarılacak.

İdil bebeğe umut oldular

Çerkezköy Bakış - İlçenin en eski ve köklü eğitim kurumlarının başında gelen ve sosyal sorumluk projelerine de büyük katkı sunan Atatürk İlkokulu, yine önemli bir konuya vurgu yaptı.

İDİL’E UMUT OLDULAR

SMA hastalığına dikkat çekmek ve Kırklareli Lüleburgaz ilçesinde yaşayan SMA Tip 1 hastası 1 yaşındaki İdil Ayşe’nin tedavi masraflarının karşılanması destek amacıyla Çerkezköy Atatürk İlkokulu

Çocuk Kulübü Öğrencileri Halk Oyunları ekipleri ve Tekvando takımı yılsonu gösterilerini sundu. Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Salonunda düzenlenen gösterileri Çerkezköy Atatürk İlkokulu Müdürü Yalçın Memiş, öğretmenler, öğrenciler ve veliler izledi.
Öğrenciler, 3/D Sınıf Öğretmeni Zülbiye Bakanoğulları, Halk Oyunları Öğretmeni Abdullah Çoşkun ve
Tekvando Öğretmeni Hülya Işık’ın katkılarıyla Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler adlı tiyatro oyununu,

Halk Oyunları ekibi de yöresel dansları sahnelendi. Tekvando takımı da gösterisini sundu.

Burada, İdil bebek için de stant kuruldu. “Herkesin bütçesinden ayıracağı ufak bir destekle İdil Ayşe nefes alacak” sloganıyla kurulan stanttan satın alınan ürünler Zeynep ve İbrahim Adakan çiftinin bebekleri İdil Ayşe’nin tedavisinde kullanılacak.

Okul Müdürü Memiş, gösterilerine katılan ve İdil bebeğe umut olan herkese teşekkür etti.