İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı yapıldı

Tekirdağ İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Vali Aziz Yıldırım başkanlığında Valilik Toplantı Salonu'nda yapıldı.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı yapıldı

Toplantıda konuşan Vali Yıldırım; “İl İstihdam ve Meslek Eğitim Toplantısı periyodik olarak yapılıyor. Toplantılarımızda da, sizlerden ve sahadan gelen taleplerle bir takım kararlar alıyoruz. Eğer çok talep varsa bazı meslek dallarını açıyoruz, buna eğitim alanı da dahil ama beklentiler ve talepler azalırsa kapatıyoruz ve başka bir evreye geçiyoruz. Çünkü gündem değişiyor, özellikle öğrencilerin ilgi alanlarında değişiklik oluyor. Buna göre bir yol haritası çiziyoruz. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Alınan kararların hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Toplantıda İl Müdürü Yaşar Esen tarafından Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün 2022 yılı faaliyet ve çalışmaları hakkında bir sunum yapıldı.

Ardından engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden veya işveren vekillerden 22.05.2003 tarih ve 4857 sayılı İş Kanunu’nun 101. Maddesi uyarınca tahsil edilen idari para cezalarının kullanımı hakkında karar vermeye yetkili komisyona sunulacak olan 2022 yılı 2. dönem başvuru rehberi kapsamında Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne sunulan engelli ve eski hükümlü projeleri görüşüldü.

Sonrasında Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Tekirdağ ilindeki okullarca açılacak/kapatılacak olan alan dal ve talepleri görüşüldü.

Dilek ve temennilerin ardından toplantı sona erdi. Toplantıya Vali Yıldırım’ın yanı sıra İl İstihdam Kurulu Üyeleri katıldı
 

Çerkezköy Bakış Gazetesi