İlçe merkezinde kısmi yoğunluk oluştu

Çerkezköy'de Cuma günü akşam 21.00'da başlayan ve pazartesi sabahı saat 05.00'da sona eren 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesinin ardından ilk iş gününde ilçe merkezinde kısmi yoğunluk oluştu. Soğuk hava ve tedbirler kapsamında vatandaşların mecbur kalmadıkça dışarıya çıkmadığı gözlendi. Ancak yine de haftanın ilk mesai gününde bankaların önündeki kuyruk dikkat çekti.

İlçe merkezinde kısmi yoğunluk oluştu

Çerkezköy Bakış- İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında, Türkiye genelinde cuma saat 21.00'de başlayan ve pazartesi sabah saat 05.00'te sona eren sokağa çıkma kısıtlamasının ardından ilk mesai günüde Çerkezköy’de cadde, sokak ve meydanlarda kısmi hareketlilik yaşandı.
İlçenin merkezi olan Atatürk, Öztrak ve Uğur Mumcu Caddesi’nde yoğunluk oluşurken, bankaların önündeki kuyruklar dikkat çekti. Vatandaşların maske kuralına uyarken, bankaların önünde zaman zaman mesafe kuraların ihlal edildiği görüldü.
Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çerkezköy Belediye zabıta ekipleri banka önlerindeki vatandaşları sosyal mesafe kurallarına uymaları için uyarılarda bulunuyor.