İlk mutfak deneyimlerini yaşadılar

Çerkezköy Tepe İlkokulu 4/A sınıfı öğrencileri, Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yiyecek ve içecek hizmetleri bölümü öğrencileri ile bir araya gelerek, ilk mutfak deneyimlerini yaşadı.

İlk mutfak deneyimlerini yaşadılar

Çerkezköy Bakış - Tepe İlkokulu Sınıf Öğretmeni Hülya Ağbayır’ın faaliyete geçirdiği ‘Küçük aşçıyım ben’ projesi kapsamında okulun 4/A sınıfı öğrencileri, Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yiyecek ve içecek hizmetleri bölümü öğrencileri ile bir araya geldi.

Mutfak kültürünü öğrenmek, paylaşarak iş yapma ve ürün elde etmeyi öğrenmek, öğrenciler arasında birliği sağlamak amacıyla geliştirilen proje kapsamında 4/A sınıfı öğrencileri, Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Bölümü Alan Şefi Nurgül Kurşunlu, Atölye Şefi Sinem İlhan ve bölümün öğrencileri ile birlikte yemek yaparak, ilk mutfak deneyimlerini yaşadı.

Pizza ve kurabiye yapmayı öğrenen öğrenciler, bir yandan hamur yoğururken, bir yandan da sebzeleri doğradı. Keyifli dakikalar geçiren öğrenciler, yaptıkları ürünleri de afiyetle yedi.