Çerkezköy İrmet Hastanesi, Dünya’nın birçok ülkesinden gelen yabancı hastalara şifa oluyor.

Bu kapsamda hastane sağlık turizmi doğrultusunda bölgenin ve ülkenin önde gelen hastaneleri arasında yer alıyor. 

İrmet hastanesi, özelliklede obezite cerrahisi, beyin cerrahisi ve plastik cerrahi konusunda Dünya’nın bir çok noktasından hasta kabul ediyor. 

“BİRÇOK ÜLKEDEN HASTALARIMIZ GELİYOR”

Konu hakkında Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, “Bölgemize gelen hasta sayısı 4 bin 500’lerdeyken 2023 sonu itibariyle 48 bin tane Trakya Bölgesine, sağlık turizmi noktasında Orta Asya’dan Balkanlara, İngiltere ve İrlanda gibi birçok ülkeden hastalarımız geliyor.” Dedi. 

“CİDDİ DESTEKLENMELER YAPILIYOR”

Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan ise,  “Dünyanın farklı ülkelerine sağlık turizmi adıyla yapılan bütün fuarlara ciddi desteklenmeler yapılıyor.” Şeklinde konuştu.

Tükenmişlik sendromu nedir? Tükenmişlik sendromu nasıl önlenir ve tedavi edilir? Tükenmişlik sendromu nedir? Tükenmişlik sendromu nasıl önlenir ve tedavi edilir?

“BAŞARILI BİR OPERASYONLA HASTANIN ŞİKAYETLERİNİ SONA ERDİRDİK”

Başarılı operasyonlarla yabancı hastalarını şifaya kavuşturduklarını dile getiren İrmet Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Tombalak’ta, “Kırgızistan’dan yazışmalar sonucu beyin cerrahımızın irtibatı dahilinde Tremor Hastası olan bir hastamıza beyin pili takılması konusunda istişare ettik. Başarılı bir operasyonla hastanın şikayetlerini sona erdirdik.” İfadelerine yer verdi. 
 

Muhabir: Barış Karapaça