Çerkezköy Bakış - Veliköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban,  Yönetim Kurulu Başkanvekili Aret Marancıoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri Hacı Mehmet Erdoğan ve Nurhan Kaya,  Veliköy Organize Sanayi Bölgesi’nde düzenlenen sabah kahvaltısında gazeteciler ile bir araya geldi.

10 BİN KİŞİ ÇALIŞIYOR
Veliköy Organize Sanayi Bölgesi’nin bünyesinde önemli fabrikaları barındırdığını belirten Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, “Şuanda doluluk oranımız yüzde 55 civarında ve 86 fabrika faaliyet gösteriyor. Bu fabrikalarda ise 10 bine yakın kişi çalışıyor.”dedi.

FİBER İNTERNET DÖŞENİYOR
VOSB’deki çalışmalarla ilgili bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanvekili Aret Marancıoğlu, “Altyapı işleri başladı. Yağmur suyu boruları döşendi. Yol yapım çalışmaları bitmek üzere. Ayrıca bölgemiz sınırına fiber internet döşeniyor.”dedi.

OTOYOL ÇIKIŞI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ
Bünyelerinde çok sayıda fabrika bulunduğunu sözlerine ekleyen Marancıoğlu, “Biz fabrikaların yükünün ve giderinin daha aza düşmesi ve bununda işçilere olumlu yansıması için çalışmalarımız sürdürüyor. Bu kapsamda VOSB bulunduğu yere bin otoban çıkışı talep ettik. Ancak Çorlu’ya yakınız diye bu isteğimize pek olumlu bakılmadı. Ancak bu talep sanayiciler için çok önemli. Sadece bizim değil, çevredeki Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi gibi değer OSB’lerde buraya otoban bağlantısı yerilmesine sıcak bakıyor. Çünkü bağlantı otoban bağlantısını diğer OSB’lerdeki fabrikalarda işini kolaylaştıracak. Böylelikle ulaşım daha kısa sürede yapılacak ve maliyet azalacak.”dedi.

İŞÇİ BULAMIYORUZ
Fabrikalarda çalıştırmak için elaman sıkıntısı yaşandığını belirten Veliköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanvekili Aret Marancıoğlu, “İşçi bulmakta zorlanıyoruz. Çalışan işçiler de bir süre kaçıp gidiyor. “dedi. VOSB’ne birçok işadamı fabrika kurmak için başvurduğunu sözlerine ekleyen Marancıoğlu, “Biz seçici davranıyoruz. Fazla işçi çalıştıracak, katma değer verecek firmaları arıyoruz. Bu tür firmalara kapımız her zaman açık.” İfadelerini kulandı.