İşçi servisi çukura saplandı

Çerkezköy'de işçi servisi, dün su patlağı nedeniyle açılan ve TESKİ ekipleri tarafından yapılan tadilatın ardından kum ve çakılla kapatılan çukura saplandı. Minibüs, kepçe yardımıyla kurtarılırken, vatandaşlar yetkililerin daha çok önlem almasını istedi.

İşçi servisi çukura saplandı

Çerkezköy Bakış - Fevzi Paşa Caddesi ile Bahar Sokak kesişiminde dün su borusu patladı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı TESKİ ekipleri, boru patlağını tamir etmek için bu bölgede kazı çalışması yaptı. Kazı nedeniyle cadde ve sokağın bu bağlantısı trafiğe kapatıldı. 

KAZI NOKTASINDA SAPLANDI

Uzun süren çalışmanın ardından patlak tamir edildi, açılan çukur ise kum ve çakıl ile kapatıldı. Ardından buradaki trafik normale döndü. Bugün sabah saatlerinde ise personel taşımacılığı yapan 59 S 2441 plakalı servis minibüsünün ön tekerlekleri kısmi çökmenin yaşandığı kazı noktasında saplandı. Sürücü kendi imkanları ile minibüsü kurtaramayınca yardım talep etti. Servisteki işçiler ise başka bir araçlar gönderildi.
Kepçe yardımıyla minibüs saplandığı çukurdan kurtarıldı. Zabıta ekipleri olayla ilgili tutanak tuttu. TESKİ ekipleri, minibüsün kurtarılmasının ardından kazı noktasında yeniden çalışma yaptı. Vatandaşlar, kazı sonrası önlemlerin daha sıkı tutulması gerektiğini ifade etti.