'İŞİNE BAK..!'

Çerkezköy Belediyesi'nin köklü bir çalışma yapmaktan uzak olduğunu vurgulayarak 'Belediye, ancak duraklara Atatürk Posteri yapıştırıp, konser vermekle meşgul' eleştirisi yapan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Reşat Bahar'a, Belediye Başkan Vahap Akay'dan sert yanıt geldi. Reşat Bahar'ın, önümüzdeki ay yapılacak ilçe kongresi telaşına düştüğünü, bu açıklamasının da bu telaşın bir yansıması olduğunu kaydeden Akay 'Ancak, kendisine tavsiyem, kongre telaşına Belediyeyi ve Belediye hizmetlerini karıştırmasın. Çerkezköy Belediyesi'nin ne zaman, ne yapacağına 30 Mart günü halk karar verdi. O kararın üstüne siyaset yapmadan hizmet vermeye çalışıyoruz. Reşat Bahar, kendi işine baksın, kongresine hazırlansın, bizi bu konuya bulaştırmasın.' ifadelerini kullandı.

'İŞİNE BAK..!'

• Haber: Uğur Arslan
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’dan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Reşat Bahar’a sert cevap verdi.
BAHAR NE SÖYLEMİŞTİ?
AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Reşat Bahar, geçtiğimiz günlerde Orman İşletme Şefi Cemal Kemikli’ye yaptığı hayırlı olsun ziyaretinde Belediye’nin Ambardere Mevkii’ndeki imar uygulamalarını eleştirerek “Belediye orayı imara açmadan önce Orman İşletme’ye sormamış. Orman İşletme'den imara açılması konusunda görüş alınmış olsaydı, Orman İşletme ‘İmar uygulaması yapılmasın’ derdi ve bugün vatandaş mağdur duruma düşmezdi. Şuan ki Belediye bu konu ile ilgili hiçbir şey yapmaz. Defteri bile açmazlar. Hele şimdi CHP geldi hiçbir şey olacağı yok. Belediye ancak burada minibüs duraklarına Atatürk posteri yapıştırıyor, konser yapıyor.” şeklinde konuşmuştu.

ÖNCE KENDİ İŞİNE BAKSIN
Reşat Bahar’ın eleştirilerini ‘Zannediyorum ki Reşat Bahar kongre telaşına düşmüş. Kongre telaşına Belediyeyi ve Belediye hizmetlerini karıştırmasın.’ diyerek cevap veren Akay “Reşat Bahar önce işine ve vazifelerine baksın. Çerkezköy Belediyesi’nin ne zaman, ne yapacağına 30 Mart günü halk karar verdi. O kararın üstüne siyaset yapmadan hizmet vermeye çalışıyoruz. Reşat Bahar, kendi kongresine baksın bizi bulaştırmasın.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar 11
çerkezköylü 08 Ekim 2014 17:01

ben hükümet konağındaydım belediye başkanını konağın önünde yaya olarak parkı kontrol ederken gördüm. çerkezköy 130 bin nüfuslu bir yer başkan halkın içinde ama peki sen neredesin? böyle saçma soru sormak için çokmu düşündün arkadaşım?

06 vatan 59mekan 04 Ekim 2014 16:52

sayın belediye başkanım daha önce söz verdiniz hakın icinde olcam diye şimdide halkdan kacıyor sunuz bunun sebebini örene bilir miyim

sol demokrat 03 Ekim 2014 16:49

Tolstoy: kıskançlık insanı alçatan küçülten bir duygudur. Bazıları fena küçülüyor... Başkan işine bak diyerek büyüyor...

ayhan 03 Ekim 2014 09:41

papua yeni gine belediyeler birliğinden yazı geldi, diyorlarki, çerkezköy denen ilçenin ambardere denilen bölgesinde son 10 yıldır bizim bir çalışmamız olmamıştır! çalışmakla mükellef ve bunun için 10 sene boyunca maaş alan belediye görevlileriniz, isterlerse suçu bize atabilirler.2014 yılında çöken madeni 1890 yılındakiyle karşılaştıran bir hükümetin temsilcisinden başka ne gibi mantıklı beyanat bekliyordunuz? valla papua yeni ginelilerin yazdığı bu, elçiye zeval olmaz

esnaf 03 Ekim 2014 09:34

çok değil martın 20 sine kadar çerkezköydeki bütün binalarda, çöp kamyonlarında, bilboardlarda ali ertemin resimleri vardı, 2 sene boyunca bütün bilboardları kendi resimleriyle donattı, seçim zamanları atatürkü tayyip erdoğanı bol bol heryere astı gıkınız çıkmadı, biriniz bile çıkıpta ya poster astın ayağımız çamurdan kurtulmadı, yolları 3-5 kere asfaltlamaktan bıkmadın demediniz de şimdimi asılan kutlama afişleri sizlere battı? 25 milyon dolar borcu bulunan üstüne birde gelirlerinin yarısı kesilmiş bir belediyemiz var,teski tekirdağın, imar tekirdağın, yaşadığınız yerin güncel sıkıntılarını bile bilmiyorsunuz, milyonlarca lira borçlanılıp yapılan su hatları bedavaya tekirdağa verilmiş, imar tekirdağa verilmiş gidipte şu reşat bahara bunun hesabını sorsanıza, o kadar masraf yapılan su tesisatları su kuyuları nasıl tekirdağa bedava verilir diye sorsanıza iktidar partisinin koltuk korkusuna düşen çerkezköy temsilcisine.

halk 03 Ekim 2014 09:15

sn adem bey hadis bahsediyorsun ama utanmadan yalan söylüyorsun %2000 zam falan yok ayrıca imar tarifeleri gecmişteki gibi devam ediyor yeni tarifeler yeni yılda olur hangi hadiste yalan söylemenin büyük günah olduğunu bi zahmet öğren

halk 02 Ekim 2014 23:32

reşat bhar koltuğu kurtrma telaşına düşeek akp delgelerine şirin gözükmeye calışıyo.fakat reşat kardeşim senin kim olduğunu herez biliyo.haketmediğin bi yerde oturuyosun..başkan doğru söylemiş işine bak.

adem dikduran 02 Ekim 2014 21:22

sahiden, belediye duvarlarında resim fotoğraf populasyonunda çok artış var. cumhuriyetimizin kurucusu mustafa kemal atatürkün resimlerinin olduğu yerlere peygamberin hadislerinden yada kuranda ki ayetlerden örnekler asılsaydı chpli çerkezköylüler ne düşünürdü. su zammi su kanalizasyon harcinda ki % 2000 artış imar harçlarında ki üç katı zamlar ardından duvarlara o resimleri asıp """duvardaki resminle avunur gönlüm daha dün yanımdaydın şimdi nerdesin ne çabuk unutuldu nerde o sözün belli ki dönülmeyen uzak yerdesin""" şarkısını da çalınca çerkezköyün alçaklarına sel uğramıyormu. vatandaşın küfür ede ede ödediği su paraları imar harçları su ve kanalızasyon harçları düzeliyormu. daha da ilginçi yapılmış yollara yaya geçidi boyayarak hizmet ediliyor mu... arabesk ve fantazi hizmet anlayışı. dün gece resmini öptümde yattım şarkısıyla uykuya dalar...

İşte CEHAPE zihniyeti 02 Ekim 2014 20:32

reşat abinin tekrar ak partimizi toparladığını görünce hemen saldırıya geçtiniz. ama hasan bey gibi ihtiyarlara lafınız yok tabi. çünkü onlar gelirse rahat edersin.

Kimsesiz! 02 Ekim 2014 19:43

helal başkan güzel konuşmuşsun tebrik ederim.

vatandaş 02 Ekim 2014 13:37

yaşayana hizmet et,ölüye değil,,ozaman kimse sana bişey demez diyemez.