İSO İkinci 500 büyük listesine ÇOSB'den 17 firma girdi

İstanbul Sanayi Odası (İSO) 'Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2021' araştırmasının sonuçlarını açıkladı. İSO İkinci 500 Büyük'te Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'nden (ÇOSB) 17 sanayi kuruluşu yer aldı.

İSO İkinci 500 büyük listesine ÇOSB'den 17 firma girdi

İSO’nun En Büyük 500 araştırmasına 2021 rakamlarına göre ÇOSB’den 19 firma girmişti.

İSO 1000-2021’e ÇOSB’den 36 firma girmiş oldu.

Türkiye İhracatçılar Birliği (TİM) 2021 araştırmasına ÇOSB’den 30 ihracatçı firma girmişti.

SÖZDİNLER: EKONOMİK İSTİKRAR İÇİN YENİ BİR PROGRAM ŞART

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) yayınladığı Türkiye’nin en kapsamlı ve en detaylı sanayi kuruluşları araştırmasını değerlendiren ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, “İSO En Büyük 500-2021 listesine ÇOSB’den 19 firma, İSO İkinci 500 Büyük -2021’e de bölgemizden 17 sanayi kuruluşunun girmesi bizim için önemli bir göstergedir. ÇOSB’deki firmaların devler ligindeki yerini gösteren bu veriler pandemiye ve ekonomik çalkantılara rağmen sanayicinin çarkları döndürdüğünü gösteriyor. Üretim, istihdam ve ihracat üssü ÇOSB’de yapılan her bir kalem üretim Türkiye ekonomisini ayakta tutup, büyümesini sağlıyor. Ancak enflasyon-kur-faiz göstergelerindeki değişimler nedeniyle ileri yönelik öngörü, program yapmıyoruz. Fiyat istikrarı ve finansal istikrar sağlayacak yeni bir programa ihtiyaç var.

Enflasyonist büyüme anlayışının sürdürülebilir olamayacağı ortaya çıktı. Büyüme pahasına enflasyon görüşünün Türkiye’nin yararına olmadığı ortaya çıktı. Piyasaya umut veren yeni bir ekonomik programın zaman yitirilmeden ivedi olarak uygulamaya sokulması elzemdir” dedi.

Çerkezköy Bakış Gazetesi