İttifakta Tekirdağ çatlağı

'Millet İttifakı' kanadındaki CHP ve İYİ Parti'de Tekirdağ çatlağı yaşanıyor. Büyükşehir'de CHP'nin adayının desteklenmesi kararlaştırılırken, ilçelerle ilgili yapılan toplantılarda uzlaşı çıkmadı. İYİ Parti 11 ilçede kendi adayı ile seçim yarışına girecek. Çerkezköy adayının Ali Çolak olduğu iddia ediliyor.

İttifakta Tekirdağ çatlağı

Çerkezköy Bakış - İYİ Parti, Tekirdağ’daki ilk aday tanıtımını Şarköy’de yaptı. İYİ Parti Şarköy Belediye Başkan Adayı olarak Hüseyin Akkoç gösterildi. İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, Şarköy’le başlanan aday tanıtım töreninin 10 ilçede de devam edeceğini söyledi ve CHP’nin Tekirdağ il ve ilçe yönetimlerini eleştirdi.  Alkaya, İYİ Parti ve CHP Genel merkezlerince büyükşehirde gerçekleşen işbirliğinin ilçelerde de olması için bir karar alınmış, iki partinin yöneticilerinin oluşturacağı birer komisyon marifetiyle bu görüşmelerin sonuçlandırılması tavsiye edilmişti. İYİ Parti olarak hızla komisyonumuzu oluşturup tekliflerimizi hazırladık. Hazırladığımız tekliflerimizi görüşmek üzere CHP heyetini toplantıya davet ettik. Görüşmede hakkaniyetle hazırladığımız tekliflerimizi anlattık. Sadece dinlediler ve süre istediler. İkinci toplantıda da benzer tavırlar devam etti.  Bu arada da sanki anlaşma olmuş gibi ilçe adaylarını tanıtmaya da devam ettiler.  Bu konuda kendilerini defalarca uyarmamıza rağmen bir sonuç alamadık” dedi. Alkaya, Tekirdağ’ın 11 ilçesinde de aday çıkartacaklarını ifade etti.
ÇERKEZKÖY ADAYI ÇOLAK
 İYİ Parti’nin Çerkezköy adayının ise Dr. Ali Çolak olacağı iddia ediliyor. Çolak’ın adaylığının önümüzdeki günlerde resmi olarak açıklanması bekleniyor.  Çolak, geçtiğimiz Aralık ayında adaylık başvuru evraklarını İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Yasemin Altın Erseçkin’e telim etmişti.