Çerkezköy İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarına devam ediyor.

14 BİN 500 ADET DOLU MAKARON ELE GEÇTİ

Jandarma ekipleri de sorumluluk alanı olan Kızılpınar ve Veliköy’de “Huzurlu Sokaklar ve Terör Suçları Uygulaması” yaptı. 18 bin 120 kişinin GBT sorgulaması yapılırken, aranması olan 78 kişi yakalandı. 5 bin 742 araç kontrol edilirken, 86 araca işlem yapıldı. Denetimler kapsamında 16 iş yeri denetlenirken, 1 iş yerine işlem yapıldı. Ayrıca bu uygulamalarda, 14 bin 500 adet dolu makaron, 13 gram açık tütün, bin 500 adet boş makaron, 7 adet elektronik sigara likiti, 69 adet elektronik sigara ele geçirildi.

Ekipler, uyuşturucu ile mücadele kapsamında, 1 adet ekstazi hap, 30 gram bonzai , 30 gram metamfetamin, 40 gram eroin ve 45 kök kenevir ele geçirdi.

Ele geçirilen bir diğer malzemeler ise, 885 litre şarap, 12 litre viski, 57 adet parfüm, 41 adet sultan papağanı, 5 adet kazı küreği, 4 adet akü ve 1 adet kuru sıkı tabanca oldu.

GENÇLERİN KORUNMASINA YÖNELİK UYGULAMA YAPILDI

Öte yandan, ekiplerin, gençlerin korunması ve okul güvenliğine yönelik yaptığı uygulamalarda ise, 351 kişinin GBT sorgulanması gerçekleştirildi. Denetlenen servis araçları sayısı 18 iken 2 araca işlem yapıldı. Ayrıca bu kapsamda 11 iş yeri denetlemesi gerçekleştirilirken, 1 iş yerine işlem yapıldı.

EKİPLERE TEBRİK

Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, “Çerkezköy İlçe Jandarma Müdürlüğü ekipleri 2023 yılı Temmuz ayında Asayiş Uygulaması ve Denetim Faaliyeti ile Huzurlu Sokaklar ve Terör Suçları Uygulamalarında ve Gençlerin Korunması ve Okul Güvenliğine Yönelik Uygulama ve Denetim Faaliyeti yapılmıştır. Uygulamalarında görev alan mesai arkadaşlarımıza ve yardımcı olan vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Muhabir: Hilal SAVTEKİN

Editör: Nursema İnan Salman