Jandarma Teşkilatı 183 Yaşında

Çerkezköy İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serkan Engin ve beraberindeki jandarma personeli,  Jandarma Teşkilatının 183. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle Çerkezköy Kaymakam Vekili Bayram Sağır'a nezaket ziyaretinde bularak çiçek takdim etti.

Jandarma Teşkilatı 183 Yaşında

Çerkezköy Bakış-Jandarma Teşkilatının 183. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Çerkezköy Kaymakam Vekili Bayram Sağır, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serkan Engin ve beraberindeki heyeti kabul etti. Ziyarette İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Serkan Engin 183. Kuruluş yıl dönümünde yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi.


“JANDARMA TEŞKİLATIMIZIN KURULUŞUNUN 183. YILINI GURURLA KUTLUYORUZ.”


Ziyaretlerinden dolayı İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Serkan Engin ve beraberindeki İlçe Jandarma personeline teşekkür eden Kaymakam Bayram Sağır, Jandarma Teşkilatının 183. Kuruluş yıl dönümünü kutlayarak, “Devletimizin en köklü kuruluşlarından birisi olan Jandarma Teşkilatımızın Kuruluşunun 183. Yılını gururla kutluyoruz. 

Bilgi birikimi ve tecrübesiyle halkımızın selameti, devletimizin bekası, milletimizin birlik ve beraberliği için yüksek vazife şuuruyla görev yapan Jandarma Teşkilatımız, geçmişten günümüze huzur ve güvenliğimizin en önemli teminatlarından birisi olmuştur.

Terörden asayişe, trafik denetimden organize suçlara kadar geniş bir sahada görevini başarıyla sürdüren Jandarma Teşkilatımız, bu temel görevlerinin yanı sıra toplumla ilişkiler noktasında da önemli hizmetlerde bulunarak devlet-millet kaynaşmasına vesile olmaktadır. Jandarma Teşkilatı, tecrübeli kadrosu, disiplinli görev anlayışı, yüreklerinde taşıdıkları vatan ve millet sevgisi ile üstlendikleri her görevi hakkıyla yerine getirerek gösterdiği kahramanlıklarla halkımızın daima güven ve sevgisine mazhar olmuştur.

Bu önemli görevleri ifa ederken şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımızın yaptığı fedakârlıklar hiçbir zaman unutulmayacak, aziz hatıraları milletimizin kalbinde sonsuza kadar yaşayacaktır. Gücünü kanunlardan, desteğini aziz milletimizden alan Jandarma Teşkilatımızın yasalara, demokratik değerlere, temel hak ve hürriyetlere bağlı olarak her zaman suç ve suçlularla mücadelesini etkin bir şekilde sürdüreceğine inanıyoruz. Bu düşüncelerle, Jandarma Teşkilatımızın 183. kuruluş yıldönümünü içtenlikle kutluyor, görevi sırasında şehit olan kahramanlarımızı rahmet, gazilerimize de şükranla anıyorum” dedi.