Rize Vali Yardımcılığı görevinde bulunduğu sırada 19 Ağustos 2021 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Kapaklı Kaymakamlığı görevine getirilen ve 13 Eylül tarihinde görevine başlayan Bayram Sağır, mülkiye müfettişi oldu.

Kapaklı Kaymakamlığı görevine ise Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal atandı. Gürdal’ın önümüzdeki günlerde görevine başlaması bekleniyor.

MUSTAFA GÜRDAL KİMDİR

1969 yılında Gaziantep’in Nizip ilçesinde doğdu. İlkokulu Namık Kemal İlkokulunda, orta ve lise öğrenimini Nizip İmam Hatip Lisesinde Lise Birincisi olarak 1988 yılında tamamladı. Aynı yıl kazandığı Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 1992 yılında Bölüm İkincisi olarak mezun oldu. 1994 yılında Balıkesir Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. İngiltere’de Ekim 1995-Mayıs 1996 tarihleri arasında 8 ay süreyle yabancı dil ve İngiliz Kamu Yönetimi eğitimi gördü. 1997 yılında 84.dönem Kaymakamlık Kursunu Üstün Başarı Derecesi ile tamamladı. Sırasıyla; Konya-Yunak (Kaymakam Vekilliği), Adana-Feke, Kahramanmaraş-Ekinözü, Siirt-Kurtalan, Antalya-Demre, Muğla-Ortaca, İzmir-Menemen ilçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı. Çeşitli İllerde Vali Yardımcısı olarak görev yaptı. 3 Aralık 2018 tarihinde Çan Kaymakamı olarak atanan Mustafa Gürdal, son kararname ile Kapaklı Kaymakamlığına atandı. Gürdal, evli olup iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Muhabir: Hilal SAVTEKİN