Kapaklı yağmur sonrası bu hale geldi

Kapaklı'da etkili olan sağanak yağmur yağışı nedeniyle cadde ve sokakları göle döndü. Bazı ev ve işyerlerini su basarken, yetişkin bir insan boyuna kadar ulaşan su birikintisi sonrası ortaya da ilginç görüntüler çıktı. Bir vatandaş evinin önüne ağ atıp balık tutmayı denedi.

Kapaklı yağmur sonrası bu hale geldi

Çerkezköy Bakış - Yağmur yağışının etkili olduğu ilçede birçok caddede su birikintisi oluşurken, bazı ev ve işyerlerini su bastı. Yağmurdan en çok etkilenen yerlerin başında ise Atatürk Mahallesi geldi. AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin ve beraberindeki partililer, su basan Aynur Caddesi’ndeki evlerde incelemelerde bulundu. Sosyal medya hesabından boyuna kadar suyun içine gömülen bir kadın ile evinin önünde ağ atan bir vatandaşın fotoğraflarını paylaşan Bezgin, altına da “Yağmur o kadar yağdı ki millet fırsata çeviriyor. Balık tutmak için ağ atmaya başladılar. Uyan TESKİ ağlanacak halimize güleceğiz nerdeyse” notu düştü.
 

MANDALI İNCELEMELERDE BULUNDU

Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer ve Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, su basan yerlerde inceleme yaptı. Yağmur yağışının ardından tüm cadde ve sokaklarda Fen İşleri Müdürlüğü ile TESKi ekiplerinin incelemelerde bulunduğunu belirten Mandalı, “Ekiplerimiz vatandaşlarımızdan gelen acil tüm durumlara müdahale etmeye ve her yere ulaşmaya çalıştı.. Yaşadığımız bu afat büyüklüğündeki yağışta önemli bir kaybımız Allaha çok şükür yok. Tüm alanlarda yaşanan problemleri ve nedenlerini tespit ettik notlarımıza aldık. Hepimize geçmiş olsun,”dedi.

Yorumlar 1
kızılpınar istanbul city... 18 Temmuz 2017 23:19

siz gelin kızılpınarın ana caddesini görün kahveler duragından muhtarlıga giderken ..saglık ocagı yolu