2013 Kapaklı’nın proje yılı olacak

Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, 2013 yılında Kapaklı’ya Anfi Tiyatro, katlı otopark, kültür merkezi ile hayvan barınağı kazandırmak için proje hazırlığında bulunduklarını belirterek Pınar Bulvarı’nı servis araçlarına kapatmak için çalışma yapacaklarını söyledi.

2013 Kapaklı’nın proje yılı olacak
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Kapaklı Belediyesi 2013 yılında birçok projeyi hayata geçirmek için kolları sıvadı.
“MODERN OTOPARK DÜŞÜNÜLÜYOR’’
Kapaklı Belediyesi olarak 2013 yılının ilk 4 ayının proje ayı olarak hedeflendiğini belirten Başkan Yardımcısı Adem Sekmen, “Başkanımız İrfan Mandalı projelere çok önem veriyor. Bu nedenle de başkanımızın öncülüğünde pek çok projeyi yıl içerisinde hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bunlardan biri eski belediye binasının yıkılarak yerine modern bir otopark yapılması projesidir. Otoparkın üzerinde yer alan yeşil alanın yanı sıra, kültür zenginliğine de önem veren başkanımız farklı yörelerin geleneklerini yansıtan ürünlerin satıldığı birkaç dükkanın bulunmasını arzuluyor. Bunlar proje netleştikçe önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.’’ Diye konuştu.
“5 KÖYE OYUN PARKLARI YAPILACAK’’
Sekmen, otopark projenin yanı sıra Kapaklı’ya 2014 yılında 5 köyün de bağlanacağını hatırlatarak “Bu doğrultuda bu köylerimize de başta oyun parkları olmak üzere pek çok faaliyetimizi götürme gayreti içerisinde olup, bu konuda projelerimize yön veriyoruz.’’ Dedi.
“ANFİ TİYATRO DÜŞÜNÜLÜYOR’’
Bu projelere ek olan Kapalı Spor Salonu ile Kültür Merkezi projelerinin de bulunduğunu ifade eden Adem Sekmen, şöyle devam etti: “Belediye olarak Kapaklı’mıza Amfi tiyatroyu bu yıl kazandırmak istiyoruz. Bunun için ise Yuvam Konutları ya da Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan bir camimizin yanında kalan boş arazi düşünülüyor. Bunlar da yine yıl içerisinde netlik kazanacak.’’
banner287
 “KAZAK GÖLÜ’NDE FESTİVAL YAPILACAK’’
Sekmen, Kazak Gölü’nde ise yıl içerisinde bir festival gerçekleştirileceğini  açıklayarak “Buna ek olarak Kapaklı’da bir hayvan barınağı da yapmayı düşünüyoruz. Belediye olarak tek amacımız başkanımızın her zaman dediği gibi daha modern daha yaşanılabilir bir Kapaklı.’’ Dedi.
“50 DÖNÜMLÜK MEZAR YERİ TAHSİS EDİLDİ’’
Her geçen gün göç alan ve bunun paralelinde nüfusun günden güne arttığı Kapaklı’da her şeyi ince ayrıntısına kadar düşündüklerini dile getiren Adem Sekmen, Pınarca mevkii yakınlarında 50 dönümlük yeni mezar yeri tahsisi yaptıklarını söyledi.
 “PINAR BULVARI RAHATLAYACAK’’
Adem Sekmen şunları söyledi: “Başkanımızın bizzat çok önem verdiği konulardan biri de çevre yolu. Yapılması planlanan bu yolla birlikte personel servislerinin çevre yolundan geçmesi ve Pınar Bulvarı’ndaki trafiğin rahatlaması amaçlanıyor. Belediye olarak hedefimiz modern bir Kapaklı oluşturmak’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 09:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
erdogan karayiğit
erdogan karayiğit - 6 yıl Önce

bırak parkı markı doğru düzgün hizmet yapın bahçeli evlerin yolu ne olcak orada oturmayı bırakın eltrik voltaş düşük su pislık konuşan kapaklının perişanlığını konuşuyor.yapamıyorsanız cekın gidin başkası gelsin ama az kaldı yakında oraya medyayı yıkacaz oraya

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306