500 milyon insan açlık sınırında

Kapaklı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 16 Ekim Dünya Gıda Günü dolayısıyla Kapaklı Anadolu Lisesi’nde öğrencilere yönelik seminer verildi.

500 milyon insan açlık sınırında
Çerkezköy Bakış - Kapaklı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 16 Ekim Dünya Gıda Günü dolayısıyla Kapaklı Anadolu Lisesi’nde öğrencilere yönelik seminer verildi.

GIDA GÜVENLİĞİ

Seminerde Gıda Güvenliği, Gıdanın önemine dikkat çekilirken, bu yılın teması olan Kırsal Refahın artırılması için sosyal koruma ve tarım konusunda bilgi verildi. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) 16 Ekim'i Dünya Gıda Günü olarak kabul ettiğini anımsatan yetkililer “Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Günü 'nün bu yılki temasını, 'Sosyal Koruma ve Tarım: Kırsal Refahın Arttırılması' olarak belirlenmiştir. Dünyada 500 milyondan fazla insan açlık sınırında ve yetersiz beslenmektedir” dedi.
banner287

DUYARLI OLMALIYIZ

Ülkemizde de temel amacın; açlık ve yoksullukla mücadele, gıda güvenliğinin ve beslenmenin sağlanması, geçim kaynaklarının iyileştirilmesi olduğunu ifade eden yetkililer “Ülkemizin kaynaklarının sonsuz olmadığı için bu toprakların bize verdiklerine hassasiyet gösterip, açlığın ve israfın önlenmesi konusunda duyarlı olmamız gerekmektedir. Bütün insanlığın barış ve huzur içinde yaşadığı, yeterli ve dengeli beslendiği, savaşların ve açlığın olmadığı bir dünya dileyerek 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nü kutluyoruz” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2015, 16:42

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306