Anadolu Kültür Günleri kermesi açıldı

Kapaklı’da Anadolu Kültür Günleri Yöresel Ürünler ve El Sanatları Yardım Kermesi açıldı.

Anadolu Kültür Günleri kermesi açıldı
Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından,  Kapaklı’da Anadolu Kültür Günleri Yöresel Ürünler ve El Sanatları Yardım Kermesi açıldı. Açılışta konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “Kermesten elde edilecek olan gelir şehit aileleri ve gaziler için kullanılacak. Şehit ailelerine ve gazilerimize biraz da olsa yardım edebiliyorsak ne mutlu bize” diyerek tüm vatandaşları kermese davet etti.

Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından,  Kapaklı’da Anadolu Kültür Günleri Yöresel Ürünler ve El Sanatları Yardım Kermesi açıldı.

YARDIM KERMESİ AÇILDI


Önceki gün saat 16.00’da Kapaklı Eski belediye meydanında düzenlenen açılışa Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, MHP Kapaklı İlçe Başkanı İsmail Türker, Kapaklı Kent Konseyi Başkanı Fahrettin Gür, Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri Ender Dubaz, Bülent Eres, Akın Yılmaz, Mahir Aras, AK Parti Kapaklı İlçe Kadın Kolları Başkanı Nezahat Erdoğan, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Halkla İlişkiler Sorumlusu Gökmen Sünbül ile çok sayıda davetli katıldı.

“TERÖR BELASINDAN KURTULMALIYIZ”


banner287
Açılışta konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, son dönemlerde şehitlerimizin sayısının arttığını belirterek “Bunlar bizi üzüyor. Anne ve babalar evlatlarını yetiştirerek vatani görevini yapmak üzere gönderiyor. Adına PKK diyoruz ama kiminle karşı karşıya olduklarını bilmeden şehit düşen polislerimize ve askerlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Geride kalan yakınlarına da Allah sabır versin” dedi. Yaralanarak gazi ünvanı alan polis ve askerlere de acil şifalar dileyen Başkan Mandalı “Biran evvel bu terör belasından kurtulmalıyız. Terörün dili, dini, ırkı, sağcısı, solcusu olmaz. Terörü hep birlikte lanetlememiz gerekiyor” dedi.

KERMESİ GEZDİLER


Kermesten elde edilecek olan gelirin şehit aileleri ve gaziler için kullanılacağını kaydeden Mandalı “Şehit ailelerine ve gazilerimize biraz da olsa yardım edebiliyorsak ne mutlu bize” dedi. Mandalı’nın konuşmasının ardından yardım kermesinin açılışı yapıldı. Açılışın ardından davetliler kermesi gezerken, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı bol bol alışveriş yaptı.

ANADOLU İLLERİNİN MEŞHUR ÜRÜNLERİ YER ALIYOR


Kermes 28 Mayıs tarihine kadar Eski belediye meydanında ziyarete açık olacak. Anadolu Kültür Günleri Yöresel Ürünler ve El Sanatları Yardım Kermesinde kuru yemiş, içli köfte, İzmit pişmaniyesi, Gümüşhane ekmeği, Hatay Antakya Bohşin Köyünden el yapımı nar ekşisi, pestil, köme, kuşburnu, dut, ceviz, fındık, pekmez, baharat çeşitleri, ev yapımı salçalar, peynir çeşitleri ile Çorum, Gümüşhane, Sivas, Trabzon ve diğer bazı Anadolu illerine ait pek çok ürün yer alıyor. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2016, 17:14

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510