Bakalım siz anlayabilecek misiniz?

-Kapaklı’da, bir dönem birlikte çalıştığı insanların, kendisine yönelik eleştirilerini haber yapan gazetelere eleştiri yapmaya çalışan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, konuşmasında tam 42 cümle kullandı.

Bakalım siz anlayabilecek misiniz?
Mandalı 42 cümle konuştu
NE MECLİS ANLADI, NE GAZETECİLER...
BAKALIM SİZ ANLAYABİLECEK MİSİNİZ?


Çerkezköy Bakış-
Kapaklı’da, bir dönem birlikte çalıştığı insanların, kendisine yönelik eleştirilerini haber yapan gazetelere eleştiri yapmaya çalışan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, konuşmasında tam 42 cümle kullandı. Anca bu cümlelerden sadece bir tanesi, gazeteciler ve meclis üyeleri tarafından anlaşılabilirken, o cümle de, Başkan Mandalı’nın, gazetecilerle ilişkisini reklam-ilan ekseninde yürütmeye çalıştığının bir itirafı oldu. Mandalı’nın Kapaklı Belediye Meclisi’nde kullandığı ve kimsenin anlayamadığı 41 cümlesi ile anlaşılabilen tek cümlesini, hiç müdahale etmeden kelimesi kelimesine yayınlıyoruz: “Son günlerde sizlerin de bildiği gibi bazı basın mensubu arkadaşlarımızı defalarca uyarmamıza rağmen bireysel menfaatlerinden ötürü böyle ucu açık veya bu arkadaşlarımız bilgi eksikliği az olmasına rağmen böyle densiz açıklamalar gerçekleştirdiklerini görüyoruz. Bunun da bizi üzdüğünü özellikle vurguladık.
banner287
 Bizde dedik ki arkadaşlar basın yayın, yürütmüş olduğu yasal müeyyide var. Bu yasal müeyyide  Kapaklımızda resmi her gün çıkarılan bir gazete var. O da Marmara Haber; Marmara Haber’de burada basın yayın ahlaki ilkeler doğrultusunda yayını sürdürdüğü takdirde buradaki arkadaşımız. Tabiki, bizim yapmış olduğumuz bildirilerde oradaki yayın hakkını kendinizden almış oluyorsunuz.
Diğer yayın mensubu arkadaşlarımız kendi doğrultusunda her ne kadar bu işi yayınlamaya çalışsalar da maalesef halk nezdinde artık değer görmemiş ve hiçbir zaman saygınlığını almamış, olan arkadaşlarımızı sanki değerler içerisinde varmış gibi, basın yayında yayın yapmaya çalışan arkadaşlarımız olduğunu görüyoruz.
Ve bunlarla ilgili bazı arkadaşlarımızı bir iki bunlarla ilgişli madem böyle bir şey yayınladınız tekzip hakkımız var, düzeltme unsuruna sahip olacaksınız.
X Bir gazetemize bu konu ile ilgili hukukçumuz hata yapmış, aynı teksizp hakkını ona da göndermiş, dedik ki sizin avukatınızla bizim avukatımız görüşsün, haklı olmuş olduğunuz konu ile ilgili de konumumuz derhal düzeltsin. Düzeltildi zaten her hangi bir şekilde tekzip hakkı ile ilgili yayın gerçekleşmemiş.
Basın yayındaki kişilerin bu işi neden bu şekilde yürüttüğünü biliyoruz. Buradaki başlıca sebep bir alışkanlık var, sanki biz onlara 10 Kasımlarda 29 Ekimlerde veya dini bayramlarda vermiş olduğumuz kutlama öğeleri ile ilgili bunları göndereceğiz, onlarda bize faturalarını kesecek, karşılığında da bedel alacaklar. Böyle bir alışkanlığa dahil olmuş arkadaşlarımız. Böyle olacağını zaten biz onlara ifade ettik. Resmi yayın yapan, gazeteler nezdinde bu tip, konumda olacaksak onlara hakkımızı vermekten ziyade yasal olarak o hakkı veriyor.
Biz aylık Kapaklıpınar dergisini kendi uhdemizde çıkarıyoruz. O da güzel bir şekilde yayınlanıyor. Ama bizin X bir şekilde basın yayınla ilgili konumunu gerçekten vatandaşın ve toplumun menfaatleri doğrultusunda yazmaya çalışan arkadaşlarımıza kesinlikle bizim tepkimizin olması mümkün değil. Elimizdeki yasal müeyyideyi yapmak ve uygulamak durumundayız. Onlara saygımız sonsuz. Ama bazı arkadaşlarımıza bakıyoruz ki, kendi ilkelerini aşarak bu konularla ilgili maalesef, yayın veya basında böyle usulsüz haberlere yayınlanmaya çalışılıyor. Bu da bizi üzüyor. Bazılarımız hala böyle yayın yapmaya çalışan arkadaşlarımız hakkında suç duyurusunda bulunduk. Kendi haklarımızı savunmakla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçemizle ve aynı zamanda uygulamış olduk.”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2014, 19:29

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
anlamadım
anlamadım - 5 yıl Önce

vallahi ben de anlamadım :)

mustafa keskin
mustafa keskin - 5 yıl Önce

Ben lise mezunuyum ben anladim siz bosyere iletişim Fakültesini bitirmis siniz adam diyorki siz beni nekadar karalamaya çalışırsanız calisin size reklam veya ilan parasini yedirmem diyor kolay gelsin.

yalçın
yalçın - 5 yıl Önce

aynen mustafa keskin in dediği gibi. bu arada çerkezköyde basın vr yönetim arasında kavga çıkaran ilk siz değilsiniz sizden önce başka basın kurumlarıda belediyelerle kavgalar çıkarıp gazetelerinde bol bol atıp tutmuştu fakat devir değişti artık kanunlar ve yasalar daha farklı siz dua edinde adamlar hakaretlerinizden dolayı sizi kanun önünde zorlamasınlar. basın olarak kişi hedef alarak yayın yaparsanız tarafsızlık ilkesini çiğnemiş olursunuz. tarafsız olmadığınız tescillenirse basın etiketini kullanamazsınız.

İsmail
İsmail - 5 yıl Önce

bunda anlaşılmıcak birşey yok ilkokul öğrencisini dahi anlayabileceği tarzda

vatandas
vatandas - 5 yıl Önce

baskan cok guzel soylemis ben anladım vallahi :) yanlız sizin anlamadıgınız bir sey var sayın gazete cok mandalı ile ugrasiyorsunuz bu aralar. hayırdır? :) reytinginimz dustu? satıslarınız mı az ?

Ali Yunak
Ali Yunak - 5 yıl Önce

m.keski̇n sen li̇se mezunu olduğun i̇çi̇n anlamişsindir. anladiysan mnadali'ya danişman ol da bi̇ze de anlat

ercan
ercan - 5 yıl Önce

ali yunak, anlayacak kafan yok diye sana bir de tercüman mı tutsun adam? ünivewrsite mezunu olunca da insanlar bazen senin gibi kafasız olabilir başkasına takılma sen kendini düzelt kimse sen anlayasın diye danışman tercüman falan tutmaz, hatta senin anlaman yada gidip çatıdan atlaman bile kimsenin umrunda olmaz.

keskin
keskin - 5 yıl Önce

Ali bey zaten yorumda ozet gectim


SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510