banner265

banner571

Başakşehir Koleji sesini seçti

“Başakşehir Koleji Sesini Seçiyor” isimli ses yarışmasının finali önceki gün Atıcı Spor Kompleksi’nde yapıldı.

Kapaklı 18.05.2016, 18:11 18.05.2016, 18:15 Bakış Haber Merkezi
banner301
Kapaklı’nın ilk ve tek özel okulu olan Başakşehir Koleji’nde Ocak ayında 50 öğrencinin katılımıyla başlatılan “Başakşehir Koleji Sesini Seçiyor” isimli ses yarışmasının finali önceki gün yapıldı. Klarnet ustası Hüsnü Şenlendirici’nin konuk jüri üyesi olduğu final yarışmasında “Wild” isimli şarkıyı seslendiren Doğa Selen Erdimen ve İrem Sude Salgar birinci oldu. Yarışmada ilk 3’e giren öğrencilere ödülleri verildi. Yarışmaya konuk jüri üyesi olarak katılan Hüsnü Şenlendirici de klarnet şovu ile katılımcıların kulaklarının pasını sildi.

Kapaklı’nın ilk ve tek özel okulu olan Başakşehir Koleji’nde Ocak ayında 50 öğrencinin katılımıyla başlatılan “Başakşehir Koleji Sesini Seçiyor” isimli ses yarışmasının finali önceki gün Atıcı Spor Kompleksi’nde yapıldı.

HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ KATILDI


Saat 15.30’da gerçekleştirilen ses yarışmasında finale kalan 8 öğrenci ve grup performanslarını sergiledi. Yarışmanın jürisinde okulun müzik öğretmenleri Ayşegül Ülkü ve Süleyman Özoğlu yer alırken, yarışmaya konuk jüri üyesi olarak da klarnet sanatçısı Hüsnü Şenlendirici katıldı. Programa sanatçı Hüsnü Şenlendirici’nin yanı sıra Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Başakşehir Koleji Kurucusu Mustafa Dursun, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.PERFORMANSLARINI SERGİLEDİLER


Yarışmada 8 öğrenci ve grup performanslarını sergiledi. İlk olarak Yıldız Kızlar Grubu “Kanatlarım Var Ruhumda” isimli şarkıyı seslendirirken, Doğa Şerefoğlu da “Rolling in the deep” şarkısını seslendirdi. Öğrenciler performansları ile beğeni toplarken, yarışma Ceyda İlkdoğanlar’ın “Titanium” isimli şarkıyı seslendirmesi ile devam etti. Ceyda İlkdoğanlar da performansı ile beğeni topladı. Yarışmada dördüncü olarak Bahar Demir “Trouble” isimli şarkıyı başarılı bir şekilde seslendirdi. Barış Manço’nun “Nane Limon Kabuğu” isimli şarkısını seslendiren Özel Başakşehir Koleji öğrencilerinden İbrahim Yusuf Taş da büyük alkış aldı.  

DERECEYE GİRENLER BELİRLENDİ


“Başakşehir Koleji Sesini Seçiyor” isimli ses yarışmasının finalinde Esmagül Kaya da “Dantel” isimli şarkıyı seslendirirken, Doğa Selen Erdimen ve
İrem Sude Salgar da “Wild” isimli şarkıyı seslendirdi.  Yarışmada son olarak Kedi Kızlar Grubu “Prenses” isimli şarkı ile jürinin ve dinleyicilerin karşısına çıktı. Solo ve grup performanslarının seslendirilmesinin ardından jürinin yaptığı değerlendirme ile yarışmada ilk 3’e giren öğrenci ve gruplar belli oldu.DOĞA VE İREM BİRİNCİ OLDU


Yarışmada Doğa Selen Erdimen ve İrem Sude Salgar birinci, Yıldız Kızlar Grubu ikinci olurken, yarışmada 2 kişi de üçüncü seçildi. Yarışmanın üçüncüleri Ceyda İlkdoğanlar ve Bahar Demir oldu. Yarışmanın üçüncülerine ödülleri Özel Başakşehir İlkokulu Müdürü Cengiz Öğüt tarafından verilirken, yarışmada ikinci olan Yıldız Kızlar Grubuna da ödülleri Hüsnü Şenlendirici tarafından verildi. Yarışmada birinci olan Doğa Selen Erdimen ve İrem Sude Salgar da ödüllerini Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın elinden aldı. Ödül töreninin ardından konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, yarışmadaki tüm öğrencilerin birinci olduğunu belirterek yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik etti. Etkinlikten dolayı Başakşehir Koleji yönetimini kutlayan Başkan Mandalı “Kapaklı’ya gelerek onur konuğumuz olan klarnet üstadı Hüsnü Şenlendirici’ye de teşekkür ediyorum. Kendisi çok renkli birisi. Kendisinden sonra gelecek olan arkadaşlara önderlik ediyor. Bu etkinliğin düzenlenmesindeki katkılarından dolayı Özel Başakşehir Koleji müzik öğretmenlerine de teşekkür ediyorum” dedi. 

BİZLERİ GURURLANDIRDILAR


Başakşehir Koleji’nin kısa bir süre önce eğitim öğretime açılmasına rağmen eğitimin yanı sıra sosyal ve kültürel anlamda da önemli çalışmalara imza attığını kaydeden Mandalı, “Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okullarında eğitim gören öğrencilere de örnek oluyor. Bir süre önce Başakşehir Koleji’nden öğrencilerimiz Makedonya’ya gitti. Folklor ekibi orada gösterilerini sergileyerek bizleri gururlandırdı” dedi.KİMSEYE SİYASİ GÖZLE BAKMIYORUZ


Yerel yönetimler olarak bu zamana kadar kimseye siyasi gözle bakmadıklarını kaydeden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “Taraf veya bertaraf kelimelerini kullanmadık. Mevlana’nın dediği gibi ‘kim olursan ol yine gel’ diyerek herkesi kucaklamaya çalıştık. Önümüzdeki süreçte 1000 kişilik spor salonunun temeli atılacak. Ben isterdim ki bunları hükümet, devlet yapsın. Ama Trakya bu konuda mağdur. Biz Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapacağız. Kapalı spor salonunun yanı sıra bir kültür merkezi de yapacağız. Değerli sanatçılarımıza yakışır bir şekilde, bu güzellikleri onlara yansıtacağız” dedi.

HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ SAHNE ALDI


Yarışmanın konuk jüri üyesi olan Hüsnü Şenlendirici,  programda klarneti ile “Ah İstanbul” şarkısını çalarken, performansı ile dinleyicilerin beğenisini kazanarak, uzun süre alkışlandı.
Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 21 Eylül 2021
İmsak 05:23
Güneş 06:48
Öğle 13:08
İkindi 16:35
Akşam 19:19
Yatsı 20:39
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
25°
açık