banner265

banner571

Başkan Mandalı’ya misliyle cevap

Kapaklı Kazım Karabekir Mahalle Muhtarı Çetin Özhan düzenlediği basın toplantısında Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın geçtiğimiz günlerde kendisine yönelik kullandığı ifadelere yanıt verdi.

Kapaklı 18.04.2016, 17:55 18.04.2016, 17:57 Bakış Haber Merkezi
Başkan Mandalı’ya misliyle cevap
banner301
Karaağaç Kollektör Hattı temel atma töreninde Kazım Karabekir Mahalle Muhtarı Çetin Özhan’ı eleştiren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya muhtar Özhan cevap verdi. ‘Biz doğruları görmeye devam edeceğiz. Yanlış yaptığın zaman her şeyi gerekli yerlere bildirmeye, doğru yaptığın zaman da alkışlamaya devam edeceğiz.’ diyen Özhan “Karaağaç’ta doğrular ve yanlışlar açıkça söylenir. Karaağaç’ta menfaat peşinde koşanlar burada olamaz. İrfan Mandalı bunu çok iyi bilmekte ve bu onu Karaağaç konusunda çaresiz bırakmaktadır. O’nun rant ve yağma düzenine Karaağaç asla teslim olmayacaktır” İfadelerine yer verdi.

Kapaklı Kazım Karabekir Mahalle Muhtarı Çetin Özhan düzenlediği basın toplantısında Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın geçtiğimiz günlerde kendisine yönelik kullandığı ifadelere yanıt verdi. 

MUHTAR ÖZHAN’I ELEŞTİRMİŞTİ


Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kollektör Hattı Temel Atma Töreni ile 15 km’lik yolun açılışında yaptığı konuşmada Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarı Çetin Özhan’ı eleştirmişti. Çetin Özhan’ın Karaağaç’a ayrım yapıldığına yönelik İçişleri Bakanlığı’na şikayette bulunduğunu söyleyen Mandalı, Çetin Özhan’a yönelik “Karaağaç’a yapılanları görmüyor musun? Yaklaşık 20 milyon TL’lik yatırım Karaağaç’a yapıldı. Kapaklı ilçe olduktan sonra 2 yıl geçti. Ayrım yapmadan hizmet veriyoruz. Hizmet verirken kime hangi partiden olduğunu sorduk? Ayrım yapmadık, yapmayacağız”  diye konuşmuştu.

“KONUŞMASINI DİNLEDİM”


Kapaklı Kazım Karabekir Mahalle Muhtarı Çetin Özhan da dün saat 10.00’da düzenlediği basın toplantısıyla Mandalı’nın ifadelerine cevap verdi. Basın toplantısını kamuoyunu bilgilendirmek ve cevap hakkını kullanmak için düzenlediğini söyleyen Özhan “Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın şahsım hakkında yapmış olduğu açıklamaları ben de dinledim. Bu açıklamalara değerli halkımız, basın mensuplarının yapmış olduğu haberler sonucu konuya vakıf olmuşlardır” dedi.

“BENİM ÜZERİMDEN SİYASET YAPTI”


Başkan Mandalı’nın açılış töreninde yaptığı konuşmada şov yaptığını savunan Özhan şöyle devam etti: “Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı açılış töreninde yaptığı 45 dakikaya yakın konuşmada benim üzerimden siyaset ve şov yapmıştır. Kendisini önce anladığımı belirtmek isterim. Bilindiği üzere Karaağaç ve Kapaklı’da yıllarca siyaset yaptım.30 Mart 2015 yılında yapılan ara seçimlerde, çok değerli halkımızın oyları ile şuan görev aldığım Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarlık görevini seçildim. Halen görevimi ircaa etmekteyim.

“200 KİŞİ İLE AÇILIŞ YAPTI”


İrfan Mandalı, açılış törenine davetli olan Büyükşehir Belediye Başkanımız ile CHP Tekirdağ Milletvekili sayın Faik Öztrak’ın karşısında düştüğü zor durumdan kendisini kurtarmak için konuyu bana getirmiş ve yaptığı rezil açılış törenini kurtarmaya çalışmıştır. Herkesin malumu olduğu gibi açılış töreni alanında Karaağaç halkı iştirak etmemiştir. Fotoğraflar ortadadır. Orada yalnızca İrfan Mandalı’nın memur kadrosu ve şakşakçı kadrosu yer almıştır. Karaağaç’ın nüfusu 20 binlere ulaşmış, o ise 200 kişi ile açılış yapmıştır.”

“EN GÜZEL CEVABI KARAAĞAÇ HALKI VERMİŞTİR”


Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’yı kendisine yönelik kullandığı ifadeleri hatırlatarak sözlerini sürdüren Çetin Özhan “Sayın İrfan Mandalı yaptığı konuşmada şahsım hakkında şu ifadelere yer vermişti: “Senin gözlerin kör mü? Geçmiş dönemde burada belediye meclis üyeliği yapmadın mı beş yıl burada hizmet ettin, şu yapmış olduğumuz hizmetlerle ilgili sen hale burada ayrım yapılıyor diyorsun? Şuan da yapılan hizmetin %80 i Karaağaca yapılıyor Ben Karaağaca daha hale böyle büyük projeleri Kapaklı merkeze daha aktaramadım” ‘Karaağaç’a Kapaklı’nın merkezine yapamadığım yatırımları yaptım’ diye böbürlenen Mandalı’ya en güzel cevap o gün o alanda açılış törenine katılmayan Karaağaç halkı vermiştir. Oysa ki her zaman olduğu gibi körler sağırlar yine birbirini ağırlamıştır.” diye konuştu.

“GERÇEKLERİ SAPTIRIYOR”


Mandalı’nın konuşmasında gerçekleri saptırdığını ileri süren Çetin Özhan “Karaağaç yüzünden Kapaklı’ya hizmet edemediğini belirten sayın Mandalı, galiba yine konuşurken heyecanlanmış ve gerçekleri saptırmak istemiştir. Kapaklı’nın merkezinde yani Pınar Bulvarı’nda ya da İnönü ve Cumhuriyet Mahallesi’nde çarpık yapılaşmanın ve yılda bir değiştirilen kaldırım taşlarının dışında ne hizmet yapmıştır ki çıkmış gözümüzün içine baka baka kamuoyunu yanıltıcı ifadeler kullanmıştır. Son iki yıl sözde Karaağaç yüzünden Kapaklı’nın merkezine yapamadığın hizmetleri adama sormazlar mı sen 10 yıl boyunca ne yaptın diye? Sayın Mandalı benim gözlerim kör değil lakin sen galiba konuşurken fazla görüyor fazla heyecanlanıyorsun. Lakin bunu çok normal karşılıyorum. Sayın Mandalı her başarısız siyasetçinin yaptığı klişe bir şey yapmıştır. Başarsızlığını konuları başka yere çevirerek örtmeye çalışmıştır. Konu aslında bu kadar basittir.” ifadelerine yer verdi.

“DÜŞÜNCESİNİ ÇOK İYİ BİLİYORUZ”


Çetin Özhan, 2014 yerel seçimleri sonrasında İrfan Mandalı’nın bir konuşmasına atıfta bulunarak şöyle devam etti: “İrfan Mandalı’nın 2019 yerel seçimlerinden sonra  ‘4 bine 1200’, 2019’da Karaağaç için genel af var’ şeklindeki söylemlerini unutmadık, unutturmayacağız.  Sayın Mandalı istediği kadar hikaye yazmaya devam etsin. Ben ve Karaağaç halkı Mandalı’nın kafasının arkasındaki Karaağaç düşüncesini çok iyi biliyoruz. İstediği kadar şahsıma ve ona teslim olmayan Karaağaç halkı üzerinden siyaset yaparsa yapsın asla o şimdi buradan açıklayamayacağım gerçek hedefine ulaşamayacak ve bizi susturamayacaktır.

“HEDEFLERİNE ULAŞAMADI”


Biz bu düşünceyi bundan 1 yıl önce gözlerimizle kulaklarımızla gördük ve sandığa yöneltildik. Ama o zamanda istediği adamları istediği yere getirememiş ve Karaağaç’ı böl ve yönet ile yönetme isteğine ulaşamamıştır. Karaağaç ile ilgili ne yaptıysa gerçek hedefine ulaşmamıştır. Mandalı için Karaağaç ile ilgili çözemediği tek gerçek şudur; Karaağaç’ta doğrular ve yanlışlar açıkça söylenir. Karaağaç’ta menfaat peşinde koşanlar burada olamaz. Mandalı bunu çok iyi bilmekte ve bu onu Karaağaç konusunda çaresiz bırakmaktadır. Biz cezalı olduğumuzu çok iyi biliyoruz. Fakat bu cezanın bizim için övünç olduğunu ne yazık ki daha İrfan Mandalı anlayamadı. Buradan çok açık bir şekilde ifade etmek istiyorum. Onun rant ve yağma düzenine Karaağaç asla teslim olmayacaktır.”

“BENİM YAPTIKLARIM ORTADA”


Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarı Çetin Özhan sözlerini şu şekilde tamamladı: “Sayın Mandalı, ‘Sen ne yaptın meclis üyeliği görevim süren boyunca demiş? Benim ne yapıp ne yapamadığımı, neyi başarıp neyi başaramadığımı Karaağaç halkı çok iyi bilir. Hepimizin geçmişi ortada ama bırakın Kapaklı, Tekirdağ kamuoyunu ülke kamuoyu çok iyi bilmektedir ki, benim siyasi geçmişimde ihaleye fesattan ve evrakta sahtecilikten hapis cezam olmamıştır. Peki Onun! Benim siyasi geçmişimde yine bugüne kadar, ailemden hiç kimse oğlum, gelinim ya da damadım kaçırılıp fidye istenmemiştir. Benim siyasi geçmişimde Karaağaç Belediyesi’nde görev yaptığım sürede üç belediye başkanımızın da döneminde Karaağaç Belediyesi’ni mafyavari adamlar gece yarısı belediye başkanlığı odasını silahla girip rehin almamıştır. Peki onun ?

“BİZİM GÖZÜMÜZÜ KÖR EDEMEYECEKSİN”


Benim siyasi geçmişimde insanların kör olmasını isteyeceğim hiçbir şey yaşanmadı. Bu neden den dolayı sayın Mandalı; ‘Senin gözün kör mü?’ demiş. Sen ne benim ne de Karaağaç halkının gözünü kör edemeyeceksin. Biz doğruları görmeye devam edeceğiz. Yanlış yaptığın zaman her şeyi gerekli yerlere bildirmeye, doğru yaptığın zaman da alkışlamaya devam edeceğiz. Ama hiçbir güç bizim ne gözümüzü nede aklımızı kör edemeyecektir.”

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (7)
Karagacli 6 yıl önce
Hey gidi muhtar efendi Karagac kapakli ya bağlanali beri hizmet gördü daha önce bu yollar bu aydınlatmalı bu düzenlemeler varmı ydi biraz insaflı ol akp ye yaramak için boş konuşuyorsun irfan mandalı olmasaydı gidilecek yolumuz gece aydınlatacak isigi mız olmicak ti... senin gözlerin kör olmuş
Vatandaş 6 yıl önce
Sayın muhtar siyaseti bir kenera bırakalım lütfen. Sayın mandalı dan önce karaağacın durumunu herkes biliyor. Şu an sizlerde çok iyi görüyorsunuz karaagaç ne duruma geldi. Evet doğru bir cümle kullanmışsınız yeri geldiğinde alkışlayacağız diye evet şimdi yeri geldi ve sayın mandalıyı alkışlayın.Teşşekkür edin yapılan hizmetler için.
:))) 6 yıl önce
3 dönemdir görev yapan adamın bir muhtar üzerinden şova mı ihtiyacı var? arkadaş saçmalamayın. Karaağaç kapaklıya bağlanalı 2 sene olmuş 20 senenin hesabını kapaklıyamı soracaksınız? yıllardır siyaset yapıyorsunuzda ne kazandırdınız? çerkezköyde mustafa ordu tek başına hastane yol sağlık ocağı yaptırdı yolsuzzlukları hırsızlıkları mahkemeye veriyor halasizin katkınız ne?
Vatandaş 6 yıl önce
Mandali nın yerinde olsam size su vermem dua edin adam büyük yatirimlar yapıyor karaagaca herkeste memnun bidaki secimde karaağaç tan mandali %70 civari oy alir buda sizi rahatsiz edio herhalde ne demişler yarası olan gocunur muş sende devam et isine bak hizmet ver
VATANDAŞ2 6 yıl önce
MUHTAR HAKLI MUHTARIN YERINDE OLSAM KAPAKLIDA YAPILAN YOLSUZSUZKLARI MAHKEMEYE VERIRIM KONUSMM KANUŞTURMAMADA ;) HAYDİ MUHTARIM BUNUDA YAPARSIN SEN ...
Vatandaş33 6 yıl önce
Karaağaçta yapılan yolsuzlukları takip etsinlerde hele sonra kalkıp kapaklıya gider yolsuzluk ararlar.
Ghfgg 6 yıl önce
Muhtar sakin ol
banner683
Namaz Vakti 06 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31